Adam (26): Se starší kolegyní jsem zažil něco nevídaného. Naše dovádění bude mít zajímavou dohru

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kluk prace
Zdroj: Shutterstock

Adam se s Irenou seznámil v práci. Zaujala ho na první pohled, přestože mezi nimi byl velký věkový rozdíl. Byla to zajímavá charismatická žena středních let, která neměla nouzi o muže. Adam ale již přítelkyni měl a na Ireně si nejvíce cenil toho, že si s ní má co říct. Ona si ale jeho zájem vyložila jinak.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nová práce, noví přátelé

„Když jsem nastoupil do agentury, čekala mě kopa práce, nevěděl jsem, kam dřív skočit,“ vzpomíná Adam na své začátky v nové práci. „Byl jsem rád za každé vlídné slovo od kolegů a jakýkoliv náznak přátelství jsem kvitoval opravdu vděčně,“ přiznává.

Zvláště Irena se hned zpočátku snažila mladému kolegovi zpříjemnit první kroky v novém zaměstnání. „Pomohla mi opravdu hodně,“ přiznává Adam. „Nevím, jak bych to bez ní zvládl,“ dodává.

Kromě pracovní pomoci si cenil také jejich přátelství a občasného popovídání nad hrnkem dobré kávy.

Firemní teambuilding všechno změnil

Hned druhý měsíc Adamova pobytu v nové práci se mělo vyrazit na hory. Většina lidí ve firmě jezdila pravidelně každý rok a věděla, co je čeká. Adam jako nováček šel do neznáma. A opět ho jím provedla Irena.

„Právě na horách to bohužel začalo,“ konstatuje lakonicky Adam. „Po jednom večerním panáčku se mě Irena pokusila svést,“ červená se.

Možná to mohl čekat, možná byl opravdu jen tak naivní a doufal, že jejich vztah zůstane v přátelské rovině. Každopádně se mu to nelíbilo, ale zároveň nechtěl ranit Irenu, která mu byla dlouho oporou.

„Podvolil jsem se,“ přiznává. „Možná z toho šoku, možná proto, abych jí neublížil. Koneckonců byla to pořád krásná žena a jejích třicet pět let nebylo vůbec poznat.“

Rozpaky po návratu

Irena na něho začala naléhat i po návratu z firemní akce a vyžadovala pravidelné schůzky. „Toho už jsem se obával,“ tvrdí Adam. „Nechtěl jsem si zničit vztah s přítelkyní a neviděl jsem důvod, proč se scházet s někým, kdo se mi nelíbí,“ přiznává na rovinu.

„Chtěl jsem Ireně vysvětlit, že s ní rád zajdu na pivo nebo kávu, ale nechci s ní mít vztah. Nezmohl jsem se ale na slovo. Bylo mi jí líto,“ smutně konstatuje Adam.

Ve svých letech byla Irena stále sama a nedařilo se jí najít vhodného partnera. Možná měla smůlu na muže, možná byla příliš náročná.

„Přemýšlím pořád, jak jí oznámit svůj postoj, ale nezranit ji. Obávám se, že to ale nebude možné,“ uvědomuje si Adam svoji nelehkou situaci.

„Jedno je ale jisté, v našem vztahu musím udělat radikální řez, prodlužovat dále tuto agonii nemá smysl,“ uzavírá Adam své vyprávění. Doufejme, že to Irena přijme a zůstanou přáteli, přestože tento scénář zřejmě příliš reálný není.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články