Teal’c z Hvězdné brány vsadil na extravaganci. Po 23 letech vypadá jako figurína, co se nasoukala do krokodýlích kalhot

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Telc
Telc

Americký herec Christopher Judge vypadá na první pohled jako bodyguard. Není se čemu divit, když měří téměř dva metry a v mládí se aktivně věnoval americkému fotbalu. Nakonec ho ale zlákalo umění a proslavil se ve sci-fi seriálu Hvězdná brána. Podívejte se, jak dnes vypadá.

Narodil se v kolébce filmu v Los Angeles před šestapadesáti lety. Ačkoliv ho to k herectví táhlo od dětství a na střední škole si zahrál v divadelních představeních, nejprve z něj byl sportovec.

Získal sportovní stipendium na Oregonské univerzitě. Začal s baseballem a brzy přešel k americkému fotbalu.

Pověsil sport na hřebík a vrhl se na herectví

Stále ho to ale táhlo do světa showbyznysu. Zvítězil v konkurzu na moderátora ranní show v oregonském rádiu. Vzápětí začal studovat drama a o rok později se objevil ve filmu Pták na drátě.

Další role na sebe nenechaly dlouho čekat.

Největší sláva přišla s rolí ve známém sci-fi seriálu Hvězdná brána. Jako Jaffa Teal’c se proslavil po celém světě. V týmu Daniela Jacksona pomocí hvězdné brány cestuje na jiné planety a s obyvateli se snaží navázat přátelské vztahy.

Zdroj: Profimedia

Jako jediná postava nechyběl v žádném díle a projevil se také jeho tvůrčí talent. Napsal totiž scénář k několika epizodám.

Nadaný je také hlasově

Poté se objevil ještě v řadě filmů, jedním z nich je i bláznivá komedie Sněžní psi. Svůj hlas také propůjčil animovaným postavičkám a nahrál své vlastní CD.

Po hereckých zkušenostech se rozhodl zkusit i práci ve filmovém štábu a stal se z něj producent. Režírovat údajně nechtěl, protože herci jsou často velmi zhýčkaní.

Christopher je milovníkem golfu, kterému se věnuje ve volném čase. Byl dvakrát ženatý a má celkem čtyři děti. Syn Cameron se potatil a je úspěšný v americkém fotbale. I ve věku blížícím se šedesátce vypadá pořád dobře.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články