Výherce nejvyšší částky Eurojackpotu se už přihlásil. Jaké byly jeho první pocity?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
stastny muz
Zdroj: Shutterstock

Částka, která zabezpečí nejen jeho, ale i celou jeho rodinu možná i na několik generací. To je historicky nejvyšší výhra ve výši 2,947 miliardy korun, která kdy padla v Eurojackpotu. Stalo se to v pátek a nyní už známe majitele tiketu, který měl při výběru čísel nebývale šťastnou ruku.

Rekordní výhru bezmála 3 miliardy korun trefil Dán, který svému štěstí ještě úplně neuvěřil. „To, že jsem to já, kdo vyhrál hlavní výhru, je naprosto šílené!“ svěřil se výherce zástupcům loterie Danske Spil, která v severském království Eurojackpot pořádá.

Tiket se bál zkontrolovat

A prozradil také pár detailů, které výhře předcházely. „Když jsem sázenku přinesl domů, zmačkanou jsem ji uložil do šuplíku. A i když jsem celý víkend věděl, že padla hlavní výhra, vůbec jsem se ji neodvážil zkontrolovat. Teprve v neděli odpoledne jsem tiket vyndal a zjistil, že jsem to já, kdo má správnou kombinaci,“ prozradil šťastný Dán.

Miliardy mu přinesla čísla 1, 11, 17, 19 a 33 v prvním osudí, ve druhém osudí pak zvolil čísla 3 a 7. „Když jsem zjistil, že jsem tím výhercem právě já, byl jsem úplně v šoku a celkem dlouho jsem se pěkně klepal. Pak mi ale došlo, jak báječný pocit to je, vyhrát takto vysokou sumu. Díky Eurojackpotu můžu zabezpečit rodinu na mnoho generací,“ říká výherce, který tiket zakoupil v supermarketu v městečku Blåvand, jež je nejzápadnějším bodem celého Dánska.

Radost i nabídka pomoci odborníků

Z výherce historické sumy mají samozřejmě radost i v loterii Danske Spil. „Je fantastické, že se nám výherce už přihlásil, a těšíme se, až mu částku pošleme na účet. A moc mu samozřejmě gratulujeme,“ prohlásila generální ředitelka loterie Danske Spil Malene Mølgaardová.

Ředitelka zároveň dodala, že je výherci k dispozici skupina konzultantů. Ti mu v případě jeho zájmu pomohou vyrovnat se s nově nabytými miliardami. „Výhra tak obrovské částky samozřejmě změní život hlavně díky tomu, že vytvoří zcela nové možnosti. Ať už si výherce přeje splnit jakýkoli sen, může využít zkušeností našich odborníků, kteří mu začátek života v roli boháče co nejvíc usnadní,“ dodala Malene Mølgaardová.

Pro 2,466 miliardy si Čech dojel vlakem

I když rekord nyní drží Dánové, i nám se v Eurojackpotu daří víc než dobře. Vůbec nejvyšší výhra padla krátce po spuštění loterie v ČR v roce 2015. Muž z Pardubicka tehdy vyhrál 2,466 miliardy korun a bez zajímavosti není ani fakt, že si pro peníze do Sazky přijel vlakem.

Druhou nejvyšší výhru trefil sázející, který si tiket zajistil po internetu. Správná kombinace čísel mu v roce 2019 zajistila částku 1,412 miliardy korun.

Vyhrajte dnes luxusní apartmán za 15 milionů

Stovky milionů můžete v Eurojackpotu trefit i dneska večer. Jen pro české sázející je navíc určena prémie v podobě luxusního apartmánu třeba v Chorvatsku za 15 milionů korun. K tomu, abyste ho získali, stačí plný tiket včetně Extra 6 a trocha štěstí.

Klikněte si pro svoji vstupenku do losování na tento odkaz.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečného výherce.
Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články