Řemínky na hodinky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Hodinky
Zdroj: Milton Buzon / Shutterstock.com

Měli byste se více zamyslet nad hledáním řemínku, který doplní váš šatník, než nad vnitřním fungováním a designem hodinek. Při jejich konstrukci se běžně používá sklo, nerezová ocel, kůže, křemík a další materiály specifické pro hodinářský průmysl. Při konstrukci některých špičkových hodinek se používají exotické kovy a keramika.

Materiály na řemínky hodinek

Řemínek hodinek může být vyroben z různých materiálů, z nichž některé jsou uvedeny níže.

1. Řemínek z nerezové oceli

Pouzdro hodinek i řemínek jsou často vyrobeny z nerezové oceli. Je to přizpůsobivá látka s dlouhou životností, která dobře snáší pravidelné používání. Nerezová ocel je ideální pro pásky, protože nekoroduje a nezpůsobuje podráždění pokožky. Jeho nižší cena ve srovnání s prémiovějšími kovy, jako je titan, stříbro, zlato a platina, z něj dělá oblíbenou volbu pro cenově dostupnější značky hodinek. Navzdory občasnému nepohodlí způsobenému jeho hmotností, řemínky z nerezové oceli nikdy nevyjdou z módy a lze je nosit s jakýmkoli oblečením.

2. Silikonový pásek

Silikon je odolný vůči extrémně vysokým i nízkým teplotám. Silikonové pásky jsou nejen pohodlné, ale jsou k dispozici také v široké škále barev. Silikonový gumový pásek je skvělou volbou pro hodinky, protože je bezpečný a ekologický. Silikon je téměř těžko deformovatelný, protože je tak tvárný. Pokud hledáte řemínek pro odolné sportovní hodinky, nepokračujte dále než silikon. Pro řemínky hodinek obecně je to skvělá volba, protože je odolný a stylový. Během teplejších měsíců se může silikonový pásek těchto hodinek rychle poškrábat potem. Může být nutné najít pro hodinky materiál, který má dostatečnou ventilaci, aby se zabránilo hromadění vlhkosti.

3. Kožené řemínky

Řemínky na hodinky mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale kůže je jednou z nejtrvanlivějších přírodních možností. Můžete si vybrat ze tří různých druhů kožených řemínků:
Umělá kůže – „Umělá kůže“ označuje syntetické materiály napodobující kůži. Pokud máte omezený rozpočet, ale přesto chcete luxusní vzhled a dojem z kůže, zvažte umělou kůži. Vegani a ti, kteří neradi používají živočišné produkty, občas volí místo nich imitaci kůže. Tento druh koženého řemínku se však díky své konstrukci rychle opotřebovává.
Originální kůže – tato kůže je nestárnoucí ve stylu, ekonomičtější než falešná kůže a lépe se opotřebovává. Představuje vynikající kombinaci mezi cenovou dostupností a kvalitou.
Celozelená kůže – Pokud jde o kůži, celozrnná kůže je nejlepší, protože nepraská ani se tak snadno neohýbá.

4. Nylonový pásek

Pokud jde o řemínky na hodinky, nylon patří mezi nejlepší možnosti, zejména v horkém a vlhkém klimatu. Nylonové pásky jsou odolné vůči vodě, lehké a pohodlné na nošení. Materiál použitý na výrobu těchto hodinek je také jednodušší na údržbu. Nylonové řemínky jsou perfektní volbou pro módní hodinky, protože přicházejí v široké škále jasných barev a zábavných vzorů.

5. Polyuretanová gumička

Polyuretanová pryž je ve srovnání se silikonovou pryží pevnější a levnější. Tyto popruhy jsou skvělé pro potápění, plavání a jakýkoli jiný sport, protože jsou pohodlné a přizpůsobivé. Většina lidí je proto používá jako alternativu k popruhu. Polyuretan, stejně jako silikon, je odolný, poddajný a voděodolný materiál. Dobře padnou a doplní aktivní oblečení.

Zabalit

Jedinečné a stylové náramky hodinek jsou dokonalým doplňkem všech kvalitních hodinek. Jednoduché hodinky s koženým nebo nerezovým páskem jsou ideální pro každodenní použití. Hodinky s koženým nebo silikonovým páskem jako honor band 5 řemínek jsou skvělé pro ty, kteří jsou stále na cestách a potřebují hodinky s více než jen časem. A konečně, pásky na hodinky vyrobené z milánské kůže nebo keramiky jsou ideální pro večírky a jiné slavnostní události.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články