Billymu to jde lépe s gremliny než se ženami. Z kudrnatého kluka je po 36 letech podsaditý chlap

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gremlins
Gremlins

Sympatického herce Zacha Galligana si všichni pamatují jako Billyho Peltzera z filmové série Gremlins. Od té doby se pochopitelně velmi změnil a do mladého teenagera má dnes už hodně daleko.

Gremlins jsou plyšoví mazlíčci, kteří jsou na první pohled naprosto neškodní. Na ten druhý to je trochu něco jiného. Pokud se rozzuří, jsou schopni vás nebo vaše okolí zničit. Když Billy Peltzer převzal svého nového mazlíčka, věděl, co nesmí dělat.

Nesmí ho dávat na přímé světlo, namočit a v žádném případě ho krmit po půlnoci. Z roztomilého plyšáčka by se totiž mohlo stát vraždící monstrum. A také stalo.

Tvůrci obviněni z rasismu

Film Gremlins zaznamenal po své premiéře v roce 1984 obrovský úspěch. A Zach Galligan, který se objevil v titulní roli, samozřejmě také.

Tvůrci byli po premiéře filmu sice obviněni z rasismu a po soudu také museli zaplatit tučnou pokutu, ale to je neodradilo od pokračování. Gremlins se dočkali dalšího dílu, a dokonce byl v plánu i třetí. Toho se fanoušci chlupatých potvor ale zatím nedočkali.

Zdroj: Profimedia

Pro Zacha Galligana byl první díl skoro až osudový. Nejenže mu přinesl celosvětovou slávu, ale i lásku. Zamiloval se do herecké kolegyně Phoebe Cates, ale randili spolu jen během natáčení filmu.

Herečka se o pět let později vdala a štěstí našel i Zach. V roce 2010 si vzal Ling Ingeric a o pět let později se ale rozvedli.

Štěstí na role neměl

Přestože se Zach Galligan objevil v desítkách filmů i seriálů, naplnil úděl jedné role. Už nikdy nedokázal překonat svou nejslavnější roli kudrnatého teenagera z filmové série Gremlins. Dnes už by ho fanynky jen těžko poznaly.

Vlasy má rovné, mnohem kratší a z vytáhlého sympatického kluka se stal podsaditý skoro šedesátník. Jediné, co mu nevyprchalo, je jeho jiskra v očích. Na té ale filmovou kariéru těžko postavíte.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články