Komerční sděleníZe společnosti

Studium při práci a s dětmi? Proč ne?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
otec a syn
Zdroj: Canva

Mnoho mužů se potýká s tzv. břemenem na zádech, kdy ví, že jejich úkolem je zajistit dostatečné finanční zabezpečení.

Navazuje na to také zajištěnost v oblasti bydlení, následné uživení rodiny v případě, kdy je žena na mateřské dovolené a celkový chod domácnosti. Častokrát se stane, že jejich kariérní posun a vývoj jsou zkrátka až na druhém místě. Čas jim nedovoluje, aby se i oni zaměřili na svůj cíl a prohloubili své zkušenosti a vzdělanost.

Jestliže se v tomto příkladu vidíte a chcete posunout nejen svou kariéru, ale i osobnost o kus dál, možná není od věci začít přemýšlet o studiu, které vám poskytne čas, flexibilitu a zkušenosti. Slyšeli jste o MBA? Na rozdíl od klasického vysokoškolského studia je MBA doporučováno těm, kteří za sebou mají nějakou praxi. Může začít i jako čerstvý Bc., Mgr. nebo Ing., ale několikaletá pracovní zkušenost v oboru je příslibem toho, že si odnesete víc. Budete moci vycházet z reálných pracovních situací.

Proč si myslíme, že je studium MBA vhodné i pro manžela a otce od dětí?

Studijní plány jsou flexibilní a celkový individuální přístup umožňuje studovat i při zaměstnání. Stejně tak vyučovací metody jsou zde o poznání progresivnější, než tomu bývá na klasické vysoké škole. Díky e-learningovému systému na ESMB má každý student možnost studovat odkudkoliv a zvolit si konkrétní termíny výuky, které mu vyhovují. Můžete být jednou nohou dokonalý táta a manžel, ale zároveň i úspěšný manažer.

Trápí vás nedostatek času?

Studium programu MBA trvá 1 rok a je rozděleno do 3 bloků. Studium probíhá online formou v kombinaci s prezenční výukou, která je seskupena do 4 výukových dnů. Nemusíte se bát, že byste neměli čas na svou rodinu. Vše se dá přizpůsobit vašim požadavkům a možnostem.

Co takhle vyzkoušet MSc (Master of Science)?

Studijní program MSc je inovativním programem magisterského stupně profesního vzdělání. Pro tento studijní program je charakteristická velká volnost při výběru studijních předmětů, která je zaměřena na osobní rozvoj a individuální formy vzdělávání.

Je studium MSc určeno pro vás?

Studium je především určeno manažerům a kreativním studentům, kteří se chtějí sami zaměřit na svůj osobní rozvoj a dosažení kariérních či životních cílů. Vhodné je pro všechny pracovní pozice, podnikatele, marketingové pracovníky, konzultanty, vědecké pracovníky, ale i pro muže, kteří mají rodinný život. Podmínkou přijetí je minimálně ukončené Bc. vzdělání nebo středoškolské s odbornou praxí. Myslete na budoucnost nejen vašich dětí, ale i na tu svou. Teď je ten správný čas k podání přihlášky.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články