Želví nindžové: Z doručovatele pizzy se stal drsný chlapík. Po 30 letech vás překvapí nejen svým vzhledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ernie Reyes
Zdroj: Profimedia

Film Želví nindžové vznikl na základě komiksů z roku 1984. Čtyři zvířecí superhrdinové se snaží v New Yorku chránit obyvatele před zlem a pomáhat všem, kteří to potřebují. V tom jim pomáhá jejích lidský přítel Keno.

Keno je mladý poslíček s pizzou, který se postupem času se želvami spřátelí a stane se pro ně důležitým, ačkoli mu zpočátku příliš nedůvěřují. I když ve filmech hraje Ernie Reyes naivního mladíka, ve skutečnosti je to drsňák věnující se bojovým uměním.

Podle jeho instagramu to možná vypadá, jako by se dnes již ničemu jinému než zápasení v aréně nevěnoval. Ve skutečnosti má ale na kontě celou řadu televizních rolí.

Kromě významných rolí si zahrál i kaskadéra

Jako doručovatel pizzy Keno se Reyes proslavil asi nejvíce. Jeho prvním filmem byl už v roce 1985 Poslední drak, kde si zahrál postavu studenta karate Taie.

Jeho láska k bojovému umění se vlastně ve filmech vždy projevovala. Když už si někde nezahrál důležitou roli, zúčastnil se alespoň jako kaskadér. Například ve filmu Indiana Jones zaskočil za herce hlavní role hned několikrát.

Další dva filmy, kde se ukázal jako kaskadér, byly Avatar a Alenka v Říši divů. Kromě toho se herec ukázal i jako skvělý moderátor, když v roce 2006 hostoval v reality show o bojovém umění.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ernie Reyes (@erniereyesjr)

Jeho nadání není pro fanoušky žádným překvapením. Reyesův bratr Lee je totiž přeborníkem v boxu a druhý bratr Santino je zase filmař a herec.

Zda je Ernie Reyes více herec, nebo zápasník, v tom má dost jasno. Alespoň podle svého instagramu, kde s fanoušky komunikuje o svém osobním životě a chlubí se fotografiemi z tréninků bojového umění.

Až selhání ledvin jeho kariéru zápasníka zpomalilo

V červnu roku 2015 se dostala do médií informace o tom, že Reyes utrpěl selhání ledvin.

Od té doby je nucen podstupovat pravidelně dialýzu, jeho rodina dokonce zřídila kampaň, aby mu pomohla získat potřebnou částku na operaci, která by mu vrátila život do normálu.

I přes zdravotní problémy se ale Reyes dál snaží věnovat tomu, co umí. Nepřestává přitom komunikovat se svými fanoušky.

I když na svém instagramu sdílí spíše fotky s boxovacím pytlem, lidé ho nepřestávají vnímat jako třináctiletého chlapce, který udělal kariéru ve filmu Poslední drak, nebo jako Kena, kamaráda želvích nindžů.

Všichni zároveň doufají, že se bojovníkovo zdraví brzy zlepší a že tak jako v aréně se soupeři má výdrž tygra i co se týče jeho zdravotní stránky.

Dokud se svým fanouškům na sociálních sítích pravidelně hlásí, mohou být v klidu a věřit tomu, že se herec a bojovník jen tak nevzdává.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články