Zelená míle: Dozorce Percy vypadá po 22 letech ještě oplzleji. Rodina se ho zřekla z hrůznějšího důvodu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zelena mile Percy
Zdroj: Profimedia

Americký herec Doug Hutchison dokázal v oblíbeném filmu Zelená míle naprosto dokonale ztvárnit zvrácený charakter dozorce Percyho Wetmora. Ve skutečnosti se stal také lehce zvráceným, protože se v jednapadesáti oženil s šestnáctiletou dívkou. Jak jejich vztah dopadl?

Douglas Anthony Hutchison se narodil v roce 1960 a dětství prožil společně s mladším bratrem v Michiganu a Minnesotě.

K herectví ho to táhlo, už když byl dítě. Na střední škole byl součástí divadelní společnosti a poté se dostal na prestižní hereckou školu Juilliard v New Yorku.

Začínal v divadlech

Cesta k úspěchu však byla trnitá a rozhodně ne zadarmo. Přivydělával si třeba v roli maskota.

V kostýmu velké kreditní karty společnosti Citibank chodil po Times Square. Pracoval v malých mimobroadwayských divadlech.

Před kamerou se poprvé objevil na konci osmdesátých let ve filmu Divocí koně. Velký úspěch se ale nekonal.

Ve stejném roce se objevil také ve snímku Čokoládová válka, kde hrál šestnáctiletého chlapce Obieho. Dougovi bylo v té době už sedmadvacet, ale vůbec to nevadilo, vypadal velmi mladě.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Role bezpáteřáka ho proslavila

V devadesátých letech se objevil v oblíbeném mysteriózním seriálu Akta-X. Vrchol ale přišel až v roce 1999, kdy se objevil v dramatu Zelená míle.

Za ztvárnění sadistického vězeňského dozorce Percyho Wetmora byl dokonce nominován na několik ocenění.

Natáčení popravy probíhalo týden v kuse a Doug musel neustále opakovat řeč, kterou popravu vedl.

Po několika dnech se vsadil s komparzisty a slíbil každému, kdo bude schopen řeč odříkat, dvacet dolarů. Byl překvapený, protože ho tato sázka stála šedesát dolarů.

Ačkoliv měl našlápnuto ke skvělé kariéře, nic zásadního už nenatočil a objevuje se spíše v menších rolích nebo méně významných filmech.

Natočil i několik seriálů, jako například Ztraceni, 24 hodin nebo Kriminálka Las Vegas.

Mediální smršť v soukromí

Mnohem zajímavější než jeho profesní kariéra je jeho osobní život.

V roce 2011 se totiž ve svých jednapadesáti letech oženil s tehdy šestnáctiletou Courtney Stodden. Poznali se na hereckých kurzech, které Doug vedl.

Jejich vztah zvedl ve společnosti vlnu nevole a na Douga se strhla velká kritika. Jeho agent s ním ukončil spolupráci, rodina se ho také zřekla a společnost na něj koukala jako na pedofila.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Ani jeho mladá partnerka však nebyla svatá. Mediální pozornost si velmi užívala a na svůj věk rozhodně nevypadla.

Mladistvou tvář totiž odjakživa skrývá pod velkou vrstvou make-upu, podstoupila plastické operace a její šatník by mohl konkurovat hvězdám lechtivých filmů.

S puberťačkou to neklaplo

Svou popularitu rádi využívali a společně se objevili v reality show Couples Therapy. Důvodem byly jejich vztahové neshody.

Poté se začaly šířit spekulace, že jdou od sebe, ale nakonec se usmířili a v roce 2016 Courtney otěhotněla. Bohužel o miminko přišla.

Před dvěma lety podali žádost o rozvod, který byl letos dokončen. Doug je těsně před šedesátkou, kterou oslaví příští rok, opět sám.

Za dobu, kterou strávil s mladší partnerkou, dost sešel a zdobí ho vrásky i šediny.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články