Z pekla štěstí: Kujbaba se po 21 letech změnil k nepoznání. Z idola dívek je dnes šarmantní muž

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Z Pekla stesti Kujbaba
Z Pekla stesti Kujbaba

Od natáčení známé pohádky Z pekla štěstí letos uplynulo už jednadvacet let a tak, jako samotný film, stárnou i jeho protagonisté. Oblíbený herec a idol dívčích srdcí osmdesátých let Lukáš Vaculík sice zešedivěl, ale na atraktivitě mu to rozhodně neubralo.

Oblíbený český herec a dívčí idol osmdesátých let se narodil v roce 1962 v Praze. Vystudoval konzervatoř a poté zamířil do Městských divadel pražských.

Jedna z jeho prvních filmových rolí byla ve snímku Karla Kachyni Lásky mezi kapkami deště, kde měl šanci si zahrát po boku Vladimíra Menšíka.

Začínal ve filmech pro mladé

Jeho popularita narostla až později v sérii filmů pro mládež pod taktovkou Jaroslava Soukupa.

V roce 1982 se ve filmu Vítr v kapse poprvé společně objevili se Sagvanem Tofim a byl to úspěch, ačkoliv jeho kamarád ve filmu zemřel.

Následoval romantický film s kriminální zápletkou Láska z pasáže, který opět končil smutně úmrtím hlavní postavy.

V roce 1988 je režisér Soukup dal opět dohromady se Sagvanem Tofim a film Kamarád do deště se stal naprostým hitem, který se dočkal i pokračování.

Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Objevoval se také v seriálech, jako je Dobrá voda, Sanitka, Třetí patro nebo Malý pitaval z velkého města.

Výborný byl i v komediálních rolích, což potvrzuje porevoluční komedie z vojenského prostředí Tankový prapor, kde si střihl ústřední roli Dannyho Smiřického.

Z idola hvězdou pohádek

V devadesátých letech se z rolí mladíčků posunul k vyzrálejším charakterům. Přednost však dostalo divadlo. Výjimku udělal v rámci spolupráce s úspěšným režisérem českých pohádek Zdeňkem Troškou.

Nejdříve se objevil coby kníže v Princezně ze mlejna II. Mnohem více prostoru však dostal v jiné velmi úspěšné pohádce Z pekla štěstí. Jako Kujbaba, kamarád hlavního hrdiny Honzy, mu pomohl přeprat draka Bucifala a porazit krále Brambase.

Ženy po něm stále prahnou

V posledních letech je velmi úspěšný v rolích spravedlivých policistů. Důkazem může být postava policisty Cajthamla z filmu Příběh kmotra a role Petra Kraje v seriálu Temný kraj.

Ačkoliv už ve svých osmapadesáti letech není oním mladíkem z discobaru Brooklyn ani odvážným Kujbabou, stále má jistý šarm.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články