Výkupné: Drsný agent FBI značně zestárl. Po 24 letech vypadá jako brýlatý bohém

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vykupne
Vykupne

Když britský herec Delroy Lindo, který se dnes považuje spíše za Američana, pomáhal Melu Gibsonovi najít syna, nebyl moc úspěšný. Ve skutečnosti ale právě tento snímek posunul jeho kariéru lepším směrem. Co je pro Delroye na herectví nejtěžší?

Delroy Lindo se sice narodil v roce 1952 v Londýně, ale jeho původ sahá až na exotický ostrov Jamajka, odkud pocházejí jeho rodiče. Vyrůstal v jižní části Londýna a už ve školním věku začal s herectvím.

Rozlítané mládí

V pubertě ho čekalo velké stěhování s matkou do kanadského Ontaria a poté do amerického San Francisca. Tam nastoupil na divadelní konzervatoř a v roce 1979 odpromoval.

Už během studií si zahrál menší role ve filmech. V roce 1976 se objevil ve snímku Find The Lady. Žádný větší úspěch se nekonal, a proto se více věnoval divadlu.

Na počátku devadesátých let se opět začal objevovat na filmovém plátně, ale většinou v méně výrazných rolích, a to i přesto, že je herec díky svému vzhledu a téměř dvoumetrové výšce nepřehlédnutelný.

V roce 1995 nastal zlom a Lindo natočil hned několik výraznějších snímků.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Úspěšné devadesátky

Mihl se v dobrodružném filmu Kongo a s Johnem Travoltou se objevil v krimi komedii Chyťte ho! V thrilleru Výkupné si zahrál policajta, kde se jako agent FBI snažil pomoct Melu Gibsonovi najít uneseného syna.

Film zaznamenal celosvětový úspěch, populární byl i v České republice. V lednu roku 1997 se stal čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem měsíce.

Na přelomu tisíciletí se mu filmově dařilo, obvykle točil až tři filmy ročně. Objevil se například v úspěšném filmu Pravidla moštárny nebo v akčních snímcích 60 sekund a Romeo musí zemřít.

Politický názor je pro něj důležitý

Nejnovější snímek, kde Delroy hraje hlavní roli, je válečné drama Bratrstvo pěti, kde společně s dalšími černošskými kamarády, veterány z války ve Vietnamu, pátrá po tělesných pozůstatcích svého velitele.

Nejhorší na celém filmu pro něj bylo ztvárnit muže, který politicky zastává názor současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, protože ve skutečnosti mu nemůže přijít na jméno.

Herec vypadá pořád skvěle a rozhodně byste mu blížící se sedmdesátku netipovali. S manželkou vychovávají dospívajícího syna a žijí v kalifornském Oaklandu.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články