Vrah z hororu Psycho: Byl podivínem i v reálném životě. Co všechno ho potkalo, je hrůzostrašné

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Norman Psycho
Norman Psycho

Anthony Perkins je známý především svou rolí schizofrenního vraha z Hitchcockova hororu Psycho. Jeho život byl hororový i v soukromí. Zemřel na AIDS, ačkoliv posledních dvacet jedna let strávil se svou manželkou.

Jako pětiletý chlapec přišel o otce. K herectví ho to táhlo odjakživa, debutoval na divadelních prknech ve svých čtrnácti letech ve Vermontu. Později se přesunul na Broadway a v jednadvaceti letech se poprvé objevil ve filmu The Actress.

Komplikovaný vztah s matkou

O tři roky později byl za roli ve filmu Přesvědčení nominován na Oscara. Často ztvárňoval zakomplexované a rozporuplné mladíky, což mu šlo i díky zkušenostem ze soukromého života.

Přiznal, že byl citově závislý na matce a smrt svého otce si v některých okamžicích dokonce přál.

Největší slávu mu paradoxně přinesla role mladíka chorobně citově závislého na matce, který začne v jejím převleku vraždit.

Horor Psycho Alfreda Hitchcocka sklidil velký úspěch. Legendární scéna vraždy ve sprše se točila sedm dní, byla zabírána za sedmdesáti sedmi úhlů a do filmu se dostala v délce necelé minuty. Na úspěch hororu navázaly ještě dva další díly, poslední z nich Perkins režíroval.

Předčasnou smrt způsobil AIDS

Do doby natáčení Psycha byl herec vídán většinou s muži, se ženami moc zkušeností neměl. Muže jako své partnery ale zřejmě nepreferoval, protože se v jednačtyřiceti letech oženil s fotografkou Berry Berenson.

Na svět přivedli dva syny a žili spolu až do hercovy smrti v roce 1992.

Zemřel na komplikace spojené s onemocněním AIDS, kterým trpěl dva roky. Manželka Berry se nechala několikrát testovat a byla vždy negativní. O tom, kde se manžel nakazil, nechtěla vědět.

Zemřela mladší než její manžel. 11. září 2001 nastoupila ve svých třiapadesáti do osudného letadla, které narazilo do světového obchodního centra.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články