Vinnetou: Slavné Nšo-či je dnes 80 let. Dnes byste v ní hledali spanilou dívku marně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vinnetou
Zdroj: Profimedia

Vinnetou byl původně román od Karla Maye, jehož první díl vyšel již v roce 1893. Filmové zpracování vyšlo poprvé v roce 1963. Snímek o slavném indiánovi typický přátelstvím s bílým mužem proslavilo hned několik herců, z nichž dnes je většina bohužel již po smrti.

Nšo-či, indiánskou dívku, která se objevila v prvním filmu, si zahrála francouzská herečka Marie Versini. Ženě, která se proslavila v 60. letech minulého století, je dnes 80 let.

Jaké další významné role ve svém životě ztvárnila? A jak moc se změnila z indiánské mladé ženy v herečku, na kterou svět již téměř zapomněl? Víme, jak vypadá a co dělá dnes.

Jazykové schopnosti jí zajistily kariéru

Marie Versini se narodila do rodiny učitele. Díky tomu se během svých mladých let naučila hned několik jazyků, mezi které patří italština, francouzština, angličtina, němčina i ruština.

Právě díky tomu měla možnost prorazit ve světě a stát se mimo jiné hvězdou ve filmech A Tale of Two Cities nebo Pařížské blues. Také napsala několik knih, většinou jde o autobiografické sbírky povídek.

Celkem si během svého života zahrála ve 33 filmech. Největší popularitu jí ale zajistil německý snímek Vinnetou.

Mladá indiánka Nšo-či zde představuje jednu z hlavních postav, které spojují svět indiánů s bělochy. Dcera apačského náčelníka se zamiluje do Old Shatterhanda, a aby se mu vyrovnala, snaží se učit zvykům bělochů.

Její osud je nakonec smutný, je zavražděna padouchem Santerem. Příběh je plný emocí, lásky a napětí, které dojme diváky všech věkových kategorií.

I přes svůj věk vypadá stále skvěle

Ve filmu je Nšo-či jednou z nejkrásnějších dívek, po které každý touží. Má krásnou pleť, její hlavu zdobí copánky a barevná čelenka, má dokonalou postavu a zároveň si poradí s kdejakým protivníkem, kterého skolí pomocí luku.

Marie Versini

Zdroj: Profimedia

Některé kaskadérské scény by dnes už Marie Versini nesvedla. Užívá si zaslouženého odpočinku v důchodu, ráda ale vzpomíná na své herecké období.

I ve svém věku vypadá herečka skvěle. Husté černé vlasy ani trochu nevypovídají o tom, že vy jí bylo už 80. Má sice nějakou tu vrásku, stále je ale sympatickou ženou.

Ačkoli ve své zemi je slavná a lidé ji poznávají i na ulici, u nás pravděpodobně není moc těch, kteří by si ji spojili s nádherou indiánkou ze slavné mayovky. Nicméně na televizních obrazovkách se objevuje i dnes.

Vinnetou je totiž slavný snímek, který se poměrně pravidelně do televize vrací a baví nejen ty, kteří již film viděli stokrát, ale i mladou generaci. Nadčasovost románů je to, co dělá z filmu dokonalou záležitost.

Zdroj: ČSFD, Wikipedia.org, osobnosti.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články