Prci, prci, prcičky: Proměna téhle studentky bere dech. Je z ní dračice, kterou byste chtěli mít doma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Natasha Lyonne prcicky
Zdroj: Profimedia

Teenagerská komedie Prci, prci, prcičky je celosvětovým hitem, i když od prvního dílu uplynulo už dvacet dva let. Jednou z hvězd, které se ve filmu objevily, byla mladá herečka Natasha Lyonne. Na svůj věk vypadá skvěle, i když se netají tím, že byla závislá na drogách a její život rozhodně pohádku nepřipomínal.

Natasha Lyonne se narodila v New Yorku 4. dubna 1979 a rozhodně neměla žádné herecké geny. Její otec se živí jako pořadatel boxerských zápasů, matka je licenční konzultantka. Společně žili nějaký čas v Izraeli, kde se ale rodiče rozvedli, a Natasha se s matkou a bratrem vrátila zpět do USA. Hereckou kariéru odstartovala v sedmi letech seriálem Pee Wee’s Playhouse.

Buď vězení, nebo léčebna

Budoucí hvězda ale věděla, že herecké zkušenosti jsou všechno, tak se vrhla i na studia. Vystudovala dvě školy a následně se naplno vrhla do herecké kariéry. Objevila se například ve filmu Woodyho Allena Všichni říkají: Miluji tě. A pak konečně přichází rok 1999 a její role studentky Jessicy v komedii Prci, prci, prcičky.

Sice to vypadalo, že má všechno, ale na přelomu tisíciletí měla namále. Byla závislá na opiátech, a když se nedostavila k soudu kvůli řízení pod vlivem, hrozilo jí vězení.

„Říkala jsem si, jaký to má všechno smysl, nemohla jsem se najít. Pak jsem si uvědomila, že se musím dát dohromady,“ popsala v minulosti Natasha své pocity pro magazín Interview. Pak nastoupila do léčebny. Jinou možnost ani neměla, jinak by šla do vězení.

natasha lyonne

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Ráno dělá den

Problémy s drogami měly ale ještě větší dohru. Musela podstoupit operaci srdce, při které lékaři napravovali škody způsobené právě drogami. „Pamatuji si, jak jsem si musela zcela střízlivá lehnout na operační sál. Vím, že jsem mohla zemřít. Už bych to ani nespočítala na prstech jedné ruky,“ svěřila se Interview.

Ve filmech se nadále objevovala, i když asi nikdy nemohla dosáhnout podobného úspěchu jako v teenagerovské komedii. A dokonce o ní její bývalý soused Rufus Wainwright napsal skladbu Natasha.

Přestože má za sebou pořádně divokou životní jízdu, vypadá stále velmi dobře, ačkoliv každý svůj den startuje kávou a krabičkou cigaret. „Pak si vždycky dám smoothie, abych to vyvážila. Přes den nepohrdnu ani zmrzlinou,“ přiznala své neřesti herečka, která miluje také různé vlasové úpravy.

Změna je život

Diváci si ji pamatují jako kudrnatou blondýnku, ale v posledních letech střídá hlavně různé odstíny červené a oranžové barvy. Své kadeře vnímá jako zimní kabát, který prostě mění každou sezónu.

„Přeci nemůžete jednu zimu chodit v tom samém,“ říká herečka, která by se v roce 2021 měla objevit ve snímku The United States vs. Billie Holiday.

Zdroj: interviewmagazine.com
Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články