Velmi nebezpečné známosti: Blonďatý studentík Blaine se změnil k nepoznání. Takto vypadá po 22 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Velmi nebezpecne znamosti film
Zdroj: Profimedia

Filmová adaptace stejnojmenného francouzského historického románu o vikomtu Valmontovi se pro mnohé stala kultovním filmem z přelomu tisíciletí. Děj filmu je zasazen do prostředí současného New Yorku mezi skupinu zhýčkané zlaté mládeže. Nejlepšího přítele hlavního hrdiny, Blaina Tuttla, si zahrál populární kanadský herec Joshua Jackson.

Ačkoli se Joshua stal jedním z předních herců současné generace a byl součástí mnoha velmi úspěšných televizních pořadů a filmů, jeho začátky nebyly jednoduché. Původně jeho role byly několikrát přeobsazeny jinými herci a tyto filmy se pak staly hitem. Herec však nikdy neztratil naději.

Joshua Jackson se narodil v roce 1974 ve Vancouveru. Krátce poté se s rodinou přestěhoval do Kalifornie, kde žil až do osmi let. Po rozvodu rodičů se s matkou a sestrou opět vrátili do Vancouveru.

Jako dítě si zahrál v řadě divadelních inscenací, zásadní pro něj byla role ve hře Willy Wonka a továrna na čokoládu v Seattleském dětském divadle. Díky tomu se dostal do kontaktu s renomovanou castingovou agenturou, skrze kterou získal větší role.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Joshua Jackson Daily (@joshuajacksondaily)

Joshua byl vychován v rodině, která byla se světem filmu úzce spjata. Jeho matka je castingová ředitelka a podílela se na mnoha úspěšných filmech.

Není malých rolí

Jeho první herecké působení bylo ve filmu Pokřivená srdce. Přestože zde dostal jen malou roli, jeho herecké umění si získalo srdce diváků a dostalo Joshuu na titulní strany novin.

Nejúspěšnější role v kariéře

Největší zlom jeho kariéry nastal s rolí Paceyho Wittera v seriálu Dawsonův svět. Seriál se začal vysílat v roce 1998 a stal se naprostým hitem. Sám herec přiznal, že tomuto seriálu vděčí za svůj úspěch. „Bez Dawsonova světa bych nebyl nikdo,“ zmiňuje snad v každém rozhovoru.

Během natáčení seriálu přeskočila jiskra s hlavní hrdinkou Katie Holmes, se kterou Josua prožil románek. Jejich přátelství skončilo až sňatkem Katie Holmes s Tomem Cruisem.

Joshua Jackson zazářil i v dalších filmech jako Temná legenda, Fáma, Dannyho parťáci či Americano.

24 hodin veřejně prospěšných prací

Jako mnohým jiným se ani Joshuovi nevyhnuly opletačky se zákonem. V roce 2002 byl herec zadržen po potyčce s ostrahou hokejového utkání. Byl obviněn z výtržnosti, napadení a opilosti na veřejnosti. Prokurátor souhlasil se zamítnutím obvinění, Joshua si však musel odpracovat hodiny veřejně prospěšných prací a účastnit se vzdělávacího programu o alkoholismu.

V roce 2006 začal chodit s německou herečkou Diane Kruger a jejich vztah trval deset let, než se rozhodli ho ukončit.

O dva roky později se seznámil s britskou modelkou a herečkou Jodie Turner-Smith. Rok poté se vzali a v roce 2020 se jim narodila dcera.

Autor: Michaela Pauerová


Související články