Vánoční příběh: Roztomilý Ralphie vyrostl a zmužněl. Takto vypadá po 38 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vanocni pribeh
Zdroj: Profimedia

Dnes je mu čtyřicet devět let. Když se proslavil ve filmu Vánoční příběh v roce 1983, bylo mu teprve dvanáct. Za svou kariéru si Peter Billingsley zahrál v mnoha filmech, málokterým se ale tak proslavil.

Ve filmu si brýlatý devítiletý chlapec přeje k Vánocům model malé vzduchovky. Rodiče ho sice varují, že si s ním vystřelí oko, on si ho ale přesto přeje natolik, že nakonec vzduchovku dostane. Hned ten večer mu odražená kulka ze zbraně zničí brýle.

Chlapec se vrátí domů a svým rodičům zalže o tom, jak se mu brýle zničily. Bojí se totiž, že by mu zbraň sebrali a on by přišel o ten nejlepší dárek, jaký kdy dostal.

Zdánlivě jednoduchý příběh v sobě nese spoustu ponaučení, a dokonce i dospělý herec se nechal hned v několika rozhovorech pro zahraniční média slyšet, že jemu samotnému dal mnoho inspirace do skutečného života.

Kariéru zahájil jako reklamní herec. Dnes se věnuje především režii

Peter Billingsley se narodil do herecké rodiny, kde se předpokládalo, že se bude každý věnovat tomu samému. Všichni jeho čtyři sourozenci se nějakým způsobem věnovali herectví.

Sám Peter ještě před hereckým výkonem ve Vánočním příběhu natočil několik dětských reklam. Ve věku dvaceti let se začal věnovat mimo jiné dabování v seriálech a animovaných filmech.

Peter Billingsley

Zdroj: Debby Wong / Shutterstock.com

Později se začal zajímat o režisérskou činnost. V současné době je z něho režisér a producent a hraní ve filmech se věnuje už jen minimálně. Přesto má na svém kontě nezapomenutelné role.

Zahrál si například v jedné z epizod v seriálu Who’s the Boss a vedlejší roli ztvárnil i v seriálu z roku 1982 s názvem Little house on the Prairie.

Žádná z jeho rolí ho ale neproslavila tak jako Ralphie Parker, kterého v něm i dnes mnozí vidí. Podobu se svým dětským já totiž nezapře.

Chlapče, vystřelíš si oko!

Krátké blonďaté vlasy, brýle a milý široký úsměv. Tak vypadal herec ve filmu a vypadá tak i dnes, není tedy pochyb o tom, že je to skutečně Ralphie.

I v současné době herce oslovují lidé na ulici a připomínají mu výkon ve Vánočním příběhu hláškou „Chlapče, vystřelíš si oko,“ která ve filmu zazněla hned několikrát.

Herec tvrdí, že mu to nevadí. Je totiž rád, že i po více než třiceti letech lidé vzpomínají na to, co se mu podařilo vytvořit jako chlapci.

Ačkoli se dnes Peter herectví příliš nevěnuje a raději pracuje na své režisérské kariéře, na své výkony z mládí vzpomíná s láskou a je pravda, že jeho role zůstávají nesmrtelné.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články