Uhlazený gentleman z Velkého Gatsbyho utíká z materiálního světla. Na videu vypadá jako zpustlý bezdomovec

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Velky Gatsby Tom
Velky Gatsby Tom

Ačkoliv byl australský herec Joel Edgerton ve své nejslavnější roli obklopen luxusem, v reálném životě se mu veškerý materialismus příčí. Volný čas věnuje charitě nebo brázdí oceán a i před padesátkou se udržuje ve formě.

Joel Edgerton se narodil v australském Blacktownu v roce 1974. Pochází z prominentní rodiny právníka, která nikdy neměla nouzi o finance, a matka, která pocházela z Nizozemska, proto byla ženou v domácnosti.

V divadle jako doma

K herectví to Joela táhlo odjakživa, a proto se vydal za studiem dramatu na univerzitu v Sydney.

Ve známém australském městě získal také divadelní angažmá a jeho sláva stoupala. Dnes je z něj uznávaný divadelní herec působící hlavně v prestižních australských divadlech.

Jak tomu bývá, začal koketovat i s filmem. Objevoval se v australských i amerických filmech, ale větší úspěch nezaznamenal do roku 2001, kdy se objevil v menší roli v Hvězdných válkách.

Začal získávat větší filmové příležitosti a spolu se svým bratrem se pustil také do filmové tvorby.

Napsal scénář a ztvárnil hlavní roli ve filmu Za hranou, který režíroval jeho bratr. Ten se s ním mimo jiné potkal i při natáčení Hvězdných válek, kde působil jako kaskadér.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Joeledgerton (@joeledgerton)

Boháč proti své vůli

V roce 2013 získal roli Toma Buchanana v Oscary oceněné klasice Velký Gatsby, a to jen díky tomu, že měl do role původně zvažovaný Ben Affleck plný diář pracovních povinností.

Před kameru se tak postavil po boku Leonarda DiCapria a Tobeyho Maguira. Natáčelo se v jeho rodné Austrálii, ale moc akce v exteriérech si neužil, protože většina scén byla vytvářena v ateliérech.

Když zrovna nenatáčí film, věnuje se aktivitám v rámci Nadace Freda Hollowse, která se snaží zlepšovat zdravotní situaci domorodých Austrálců, a pomáhá lidem vyléčit slepotu. V rámci mise v Nepálu u jednoho obnovení zraku byl sám přítomen.

Práce pro nadaci mu pomáhá utéct z materiálního světa, kterým je jako herec jinak obklopen.

Šestačtyřicetiletý herec je stále svobodný a bezdětný, ale to se může co nevidět změnit, protože randí s módní editorkou Christine Centenera.

Před padesátkou zraje jako víno a svou vyrýsovanou postavu si udržuje hlavně surfováním.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články