Family Matters: Z brýlatého mladíka Steva vyrostl pořádný kus chlapa

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Family Matters
Zdroj: Profimedia

Lidé milují sitcomy. Oblíbené byly tyto rodinné seriály před lety a oblíbené jsou i dnes. Většina z nás ví, že se starými dokonalými snímky se ty dnešní nedají srovnávat. Jedním ze sitcomů, který dodnes milujeme, je Family Matters, který se vysílal od roku 1989 do roku 1998.

Původem americký sitcom se stal natolik oblíbeným, že ho bylo celkově natočeno 215 epizod. Pojednává o životě obyčejné černošské rodiny, a především o jejím hlavním představiteli, třináctiletém Stevu Urkelovi.

Společně s ním baví diváky Stevův otec, obtloustlý policista Carl. Společně řeší různé vtipné situace. Dnes byste brýlatého mladíka pravděpodobně nepoznali. Po 33 letech se z něho stal sympatický chlap.

Původně měl být jen příležitostnou postavou

Postavou Steva Urkela začala herecká kariéra herce Jaleela Ahmada Whita. Původně se měl Steve objevit jen v několika málo epizodách.

Jenže divákům se mladý naivní brýlatý chlapec zalíbil jak svým charakterem, tak i hereckým ztvárněním. Režisér seriálu se z něho proto rozhodl udělat jednu z hlavních postav, která vydržela až do konce sitcomu.

Znovu až v roce 2018

Jaleel White si zahrál několik menších rolí, věnoval se také dabingu. Byl v Americe prvním, kdo ztvárnil hlas známého modrého ježka Sonica. Na nějakou větší roli, díky které by si ho diváci pamatovali, si ale musel dlouhé roky počkat.

Jaleel White

Zdroj: Profimedia

V roce 2018 si zahrál významnější roli ve filmu Paříž 15:17, kde ztvárnil postavu Garretta Waldena. O rok později se dočkal návratu do světa dabingu, když v jedné z epizod kresleného seriálu Scooby Doo daboval právě Steva Urkela.

Osm nominací, tři za jediný seriál

To, že se stal seriál Family Matters oblíbeným z velké části právě díky Jaleelovi, dokazují i nominace na ocenění, která během své kariéry získal. Dvě nominace měl sice za jiné snímky, ale šest dalších si zasloužil právě za slavný sitcom.

Čtyři ze šesti získal. Stal se nejlepším mladým hercem v kategorii komedie, nejlepším hercem a také divácky nejoblíbenějším hercem. Dnes už si ho přitom málokdo spojí právě s rolí v oblíbeném seriálu.

Pořádně zmužněl

Steve Urkel byl mladík. Naivní, brýlatý, s postavou jako párátko. Dnes je herec, který postavu ztvárnil, přesným opakem tohoto problémového pacholka tropícího neplechy. Poznali byste ho?

Jaleel White je sympaťák s úsměvem od ucha k uchu a hustými krátkými vlasy, které dokonale sedí k jeho vzhledu. Upravený vous na bradě z něho dělá chlapa k pohledání.

Dnes čtyřiačtyřicetiletý herec má se svou bývalou partnerkou dceru Samayu, která se narodila v roce 2009. V současné době se stále věnuje herectví, pravděpodobně už ale nikdy nepřekoná svou roli z mládí.

I nadále dabuje kreslené seriály a lidé v Americe poznávají spíše jeho hlas než jeho tvář. On sám si z toho nic nedělá. To, co dělá, ho baví a naplňuje. A na svou hereckou minulost vzpomíná s láskou.

Zdroj: ČSFD, wikipedia.org, edition.cnn.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články