Top Gun: Představitel Vipera je aktivní i před devadesátkou. Charismatickému herci byste jeho věk nehádali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Top Gun Mike
Zdroj: Profimedia

Není to tak dávno, co se šuškalo o tom, že se chystá pokračování kultovního snímku Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli. Z plánu ale sešlo, možná i proto, že většina herců má do svých slavných postav už hodně daleko. Jak je na tom představitel velitele Vipera?

Když se řekne film Top Gun, většině se vybaví mladičký fešák Tom Cruise, který si zahrál hlavní postavu Mavericka, nebo Val Kilmer jako Iceman.

Několikrát se tvůrci pokoušeli o pokračování. Nadějně to vypadalo v roce 2017 a další naděje přichází letos. Ve filmu by se měly objevit všechny hlavní postavy, ale vypadá to, že představitel velitele Vipera bude chybět.

Tom Skerritt se narodil 25. srpna 1933. I když si před svou nejslavnější rolí zahrál třeba v celovečerním filmu M*A*S*H nebo ve sci-fi hororu Vetřelec, jeho nejznámější rolí zůstane už navždy velitel Viper ze snímku Top Gun z roku 1986.

„Generace po generaci si tento film zamiluje a sledují ho se stejným nadšením, jako ty minulé,“ svěřil se herec v minulosti magazínu navytimes.com.

Předobraz podle skutečné osoby

„Být Viperem bylo moje poznávací znamení. Můj skutečný poznávací znak,“ svěřil se navytimes v roce 2017. Přestože byl nejvíce známý jako velitel v kasovním trháku, na kontě má desítky filmů.

Tom Skerritt

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Objevil se ve filmech jako Ocelová magnólie, Teče tudy řeka, Kontakt, Kouřové signály nebo Slzy slunce. Nevyhýbal se ani seriálům. Hrál třeba v seriálu Bratři a sestry, Ve službách FBI nebo Dokonalý podraz.

Předobrazem jeho nejslavnější postavy, kapitána Vipera, byl admirál amerického námořnictva ve výslužbě Pete „Viper“ Pettigrew.

Ten byl námořním pilotem a leteckým instruktorem v elitní armádní výcvikové škole Top Gun. Kromě toho byl technickým poradcem pro film a zjevně poskytl i skvělou inspiraci k vytvoření této postavy.

Dnes je americkému herci osmdesát sedm let a stále vypadá velmi vitálně. Navíc je aktivní i pracovně, letos se má objevit ve snímku East Of The Mountains. Potřetí našel i štěstí v lásce, od roku 1998 je ženatý s Julií Tokashiki a má tři děti. Je ale škoda, že herec, který má na kontě desítky rolí, je známý vlastně jen díky jedné postavě.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články