Někdejšího krasavce ze snímků Top Gun zasáhla rakovina. Po 34 letech má nedbalou tvář s prázdným výrazem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Val Kilmer Top gun
Val Kilmer Top gun

Nad jeho současným vzhledem zůstává rozum stát. Někdejší krasavec Val Kilmer se proměnil v trosku, která fešáka z Top Gun či Batmana už dávno nepřipomíná.

Rodák z Los Angeles byl velmi nadaným dítětem. Na střední škole exceloval v hraní, zpěvu i psaní. V sedmnácti letech třeba napsal scénář k divadelní hře. Debutoval na Brodwayi, ze které to bylo už jen kousek k filmu. Několik let pak střídal film a divadlo.

V lásce se neměli

Přestože měl bezesporu velký talent, hrál ve filmech, které sice zaujaly kritiku, ale divácky úspěšné nebyly.

Začarovaný kruh se rozbil filmem Top Gun, kde hrál po boku Toma Cruise. Dnes patří snímek mezi legendy osmdesátkových akčních filmů.

Herec nedávno přiznal, že vzájemná rivalita mezi ním a Cruisem se přenesla z filmu i do reálného života.

To vnímali i ostatní členové štábu. Mimo kamery se rozdělili na dva týmy – Kilmerova a Cruisova. Zatímco Val Kilmer a jeho parta vymetali večírky, Cruise seděl celé noci na pokoji a učil se texty.

Pracoval i na kaskadérských kouscích. Samotný herec ale podotkl, že píle se Cruisovi vyplatila, jelikož dosáhl velkého úspěchu. To Kilmer skončil mnohem hůř.

Nejžádanější herec své generace

Zatímco pro mnoho herců by byla role v Top Gun jedinou výraznější, Kilmer byl jiný. Následoval snímek Doors o zpěvákovi Jimi Morrisonovi.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Samotný herec byl velkým fanouškem legendárního zpěváka a s jeho postavou si dal velkou práci. Jeho výkon obsahoval i mnoho pěveckých partů, kterých se zhostil na výbornou, a všem vyrazil dech. Díky tomu se stal nejžádanějším hercem své generace.

Vypadalo to, že úspěch po filmech Top Gun a Doors už nemůže být větší, ale omyl. Vrcholem Kilmerovy kariéry se stal film Batman navždy, třetí pokračování úspěšné komiksové série.

Herec šel z role do role. Přestože v soukromí se právě rozváděl, v práci se mu dařilo.

Konec hvězdy?

S rozvodem jako by se mu přestalo dařit i v práci. Na vlastní riziko nepřijal další batmanovskou roli a raději se upsal filmu Svatý.

Jenže ten se stal propadákem, stejně jako následný Ostrov Dr. Moreau. Hercovo postavení se značně snížilo a od té doby se objevuje spíše v průměrných filmech a na roli, která by ho dostala zpět na výsluní, marně čeká.

Herec to se svou blonďatou kšticí a okouzlujícím úsměvem dotáhl opravdu daleko, ale v poslední době se mu vůbec nedaří. Letos oslaví šedesáté první narozeniny, ale vypadá o dekádu starší.

Aktuálně má k neohroženému hrdinovi hodně daleko a fanoušky svým vzhledem spíše děsí.

Nemoc ho zdrtila

Na vině jeho zkázy není jeho divoký životní styl, ale nemoc. Když jej fotografové nachytali, jak vychází z obchodu, šátek okolo krku se mu sesunul dolů a byl vidět umělý vývod průdušnice.

Herec v loňském roce přiznal, že má rakovinu hrtanu, přestože chtěl svou nemoc před veřejností tajit. S informací přišel v minulosti kolega Michael Douglas, který tím ale svého kamaráda pěkně naštval.

Nemoc Kilmer přiznal v roce 2017 a od té doby byl vidět s tzv. slavíkem na krku. S bojem proti zákeřné nemoci mu nejvíce pomohla zpěvačka Cher, se kterou žil v osmdesátých letech.

Nyní je už čtyři roky zdravý, ale zato je osamělý. Podle své autobiografie, která letos vyšla, neměl už dvacet let přítelkyni. V minulosti přitom randil s největšími kráskami své doby.

Do krasavce má daleko

Jeho dřívější vzhled je dávno minulostí. Herec má do přitažlivého krasavce z osmdesátých let daleko. Výrazně přibral, vlasy mu prořídly a je na něj smutný pohled. Těžko říct, která žena by takového zkrachovalce chtěla.

Světlá chvilka by se mohla naskytnout příští rok, kdy by mělo mít premiéru pokračování Top Gunu s názvem Maverick.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články