Spider-Man 2: Obávaný Doctor Octopus už by vás nevyděsil. Takto vypadá po 17 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Spiderman
Zdroj: Profimedia

Roli slavného zloducha v pokračování kultovního filmu o Spidermanovi měl původně dostat Arnold Schwarzenegger. Režisér však nakonec do role šíleného vědce se čtyřmi mechanickými chapadly obsadil Alfreda Molinu. A dobře udělal. Spider-Man 2 byl ještě úspěšnější než první díl a Molina v roli hlavního záporného hrdiny na tom má velký podíl.

Alfred Molina je anglický herec, který má na svém kontě více než padesát televizních, divadelních a filmových rolí. V průběhu své již čtyři desetiletí trvající kariéry získal mnoho uznání za svou schopnost dokonale vykreslit charakter dané postavy.

Jeho smíšený původ je pro filmové role velkou výhodou

Molina se narodil v roce 1953 v londýnském Paddingtonu. Jeho matka byla italská kuchařka a hospodyně, zatímco otec španělský přistěhovalec, který sloužil jako číšník a šofér.

Molina vyrostl v Notting Hill, čtvrti, kde v té době žilo velké množství rodin přistěhovalců. Hercem se rozhodl stát již v devíti letech poté, co viděl v televizi film Spartakus.

Navštěvoval londýnskou Guildhall School of Music and Drama a později se stal členem Národního divadla mládeže. Jeho úplně první role před kamerou byla v roce 1978 v sitcomu The Losers.

Poprvé na velkém plátně

Jeho filmový debut nastal o tři roky později ve filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, kde si zahrál menší roli nešťastného průvodce Harrisona Forda.

Alfred Molina

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Velký zlom pro něj nastal v roce 1985, kdy dostal hlavní roli v romantické komedii Letter to Brezhnev. Díky té přišla další hlavní role v životopisném dramatu Nastražte uši, kde si zahrál milence a možného vraha spisovatele Joe Ortona. Role mu vynesla spoustu uznalých recenzí.

Všestranné herecké schopnosti ukázal v dalších filmech, jako Hříšné noci, Magnolia, Čokoláda či v životopisném dramatu Frida. Tyranského manžela ztvárnil v autentickém dramatu Bez dcerky neodejdu.

Nejlepší padouch ze Spidermana

Jak již bylo zmíněno, velké uznání získal v roce 2004 za roli slavného zloducha Doctora Octopuse ve filmu Spider-Man 2. Jeho výkon mu vynesl řadu nominací na ceny, včetně Satellite Award pro nejlepšího herce ve vedlejší roli a MTV Movie Award pro nejlepšího padoucha.

Velké nadšení u fanoušků vyvolala zpráva, že Molina se má do své role Doctora Octopuse vrátit v chystaném pokračování příběhu pavoučího hrdiny s Tomem Hollandem.

Osobní život

Alfred Molina byl od roku 1986 ženatý s herečkou a prozaičkou Jill Gascoine, se kterou má dceru Rachel. Vzali se v Londýně, ale společně žili v Los Angeles. Manželka bohužel v minulém roce podlehla Alzheimerově chorobě.

Kromě herectví je herec patronem lidí trpících syndromem získané imunitní nedostatečnosti (AIDS). Na výzkum této nemoci pravidelně daruje peníze.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články