Harry Potter: Z nekňuby Goylea je po 20 letech pořádný frajer. To, jak zvedá 200 kg závaží, fascinuje i vás

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Harry Potter Malfoy Grab Goyle
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na dva pobočníky, které měl ve fantasy sáze o Harrym Potterovi Draco Malfoy? Jedním z těchto obtloustlých hromotluků byl britský herec Josh Herdman, kterého byste dnes rozhodně nepoznali. Jaký sport vyměnil za světla reflektorů?

Joshua Colin M. Herdman se narodil v březnu roku 1987 v Londýně. Je nejmladším ze čtyř sourozenců a jeho otec je herec a také sportovec. On sám začal s herectvím koketovat už v sedmi letech.

Práce na mnoho let

Svou životní roli získal ve čtrnácti. Ve velkolepém fantasy snímku Harry Potter a Kámen mudrců si v roce 2001 zahrál Gregoryho Goyla, kamaráda Harryho úhlavního nepřítele Draca Malfoye.

Původně pro něj však byla zamýšlena role Dudleyho Dursleye, Harryho bratrance, kterou však nakonec získal jiný herec.
Účast v prvním snímku mu zajistila práci na dlouhé roky, protože postava Goyla se objevila ve všech dalších dílech této ságy.

Od herectví ke sportu

Herectví si během dospívání užil do sytosti a dnes se věnuje především sportu a psaní scénářů pro krátkometrážní filmy.

V roce 2018 si ale střihl roli v akčním snímku Robin Hood po boku hollywoodských hvězd Jamie Foxxe nebo Jamie Dornana. Od té doby o větší roli nezavadil a začal se naplno věnovat sportu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? (@josh_herdman_official)

Jeho velkým koníčkem se stal box a japonské bojové umění jiu-jitsu. V roce 2016 se dostal do prestižní soutěže MMA.

Velký bojovník

Dnes byste v něm rozhodně nepoznali obtloustlého hromotluka Goyla, který se ve filmech o Harrym Potterovi cpal sladkým. S vyrýsovanou postavou, pohublým obličejem a potetovanými pažemi je z něj správný bojovník.

Nechme se překvapit, zda ho po letech, která strávil spíše v ringu a bojových klecích, ještě uvidíme před filmovou kamerou.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články