Soudce z filmu Gremlins už není tím charismatickým sympaťákem. Po 37 letech vás jeho vzhled spíš vyděsí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gremlins soudce
Zdroj: Profimedia

Judge Reinhold prodával jogurty, aby se uživil předtím, než se stal slavným. Ze snímku Gremlins, kde si zahrál soudce Geralda Hopkinse, nebyl vůbec nadšený. Co ho zklamalo a jak zní jeho pravé jméno?

Edward Ernest Reinhold Jr. se narodil v roce 1957 ve státě Delaware do rodiny Reginy Celeste a právníka Ernesta Reinholda. Společně vychovávali syna ve Virginii a poté se přestěhovali na Floridu, kde Judge složil státní zkoušku na Palm Beach Community College.

Přezdívka jako umělecké jméno

Herec je jedináček a od své rodiny si vysloužil přezdívku, kterou nyní využívá jako umělecké jméno.

Když byl ještě batole, rodiče si všimli jeho výrazu v obličeji, který byl naprosto soustředěný a důležitý a připomínal jim soudce (anglicky Judge). Od té doby mu doma nikdo neřekl jinak než Judge.

Už na střední škole si přičichl k herectví. Vyzkoušel si roli ve školní inscenaci Molièrovy frašky Sganarelle. Později herectví vystudoval na Floridě a k tomu přidal ještě titul z umělecké školy v Severní Karolíně.

Opravdové hraní přicházelo pozvolna. Nejdříve se objevil na menších, regionálních scénách. Umění předvedl například v Burt Reynolds Dinner Theater na Floridě, kde si zahrál v komedii Bosé nohy v parku nebo Sova a kočička.

Za kariérou se vydal na západ

Po menších rolích se společně s Jamesem Bestem, tehdy už hvězdou seriálů, vydal vyzkoušet štěstí do Kalifornie. Nejdříve se živil jako prodejce jogurtů, ale později se mu podařilo získat angažmá v seriálu Wonder Woman.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený @judgereinhold (@realjudgereinhold)

V osmdesátých letech herec zářil například v komediálním dramatu Zlaté časy na Ridgemont High, kde hrál studentského předáka Brada Hamiltona.

V tomto snímku se na place potkal s hvězdami jako Sean Penn nebo Jennifer Jason Leigh. Poté se mu poštěstilo získat roli v celosvětově úspěšném filmu Gremlins, kde hraje shodou náhod soudce.

První velká role byla fiaskem

Ve filmu Gremlins měl původně celkem významnou roli. Jeho postava měla ve filmu mnoho scén, které byly i natočeny.
Do finální verze ale producenti dali pouze jejich zlomek, a proto role ve filmu nevynikla a Judge byl zklamán, že jeho talent diváci neuvidí.

Herec má na svém kontě i další herecké role, které stojí za zmínku. Mezi ně patří například postava Billyho Rosewooda ve filmové sérii Policajt z Beverly Hills nebo role psychiatra ve vánoční komedii Santa Claus.

Herec byl jednou nominován na Emmy, a to za účinkování v seriálu Show Jerryho Seinfelda.

V soukromí občas uklouzl

V jinak poklidném životě se najde i jeden okamžik, kdy herec klopýtl. V roce 2016 byl Judge zatčen na letišti v Dallasu za to, že vznesl námitku proti způsobu, jakým jej tamní ochranka kontrolovala.

Herec byl krátce po pobytu v nemocnici kvůli špatné reakci na léky a pravděpodobně mu ruply nervy. Ve vazbě strávil deset hodin a v rámci dohody byl zproštěn viny.

Herec měl za svůj život dvě partnerky a je bezdětný. První ženou po jeho boku byla kolegyně herečka Carrie Frazier.

Jejich manželství vydrželo pouze jeden rok. Jeho další manželkou, se kterou se oženil v roce 2000, se stala stand-up komička Amy Miller, s níž je dodnes. Třiašedesátiletý herec sice dost zestárl, ale podle úsměvu byste ho pořád poznali.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články