E. T. – Mimozemšťan: Roztomilého Elliota byste v něm už nepoznali. Přesto vás po 39 letech učarují jeho magické oči

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ET mimozemstan
Zdroj: Profimedia

Když Henry Thomas jako jedenáctiletý chlapec zářil ve filmu o mimozemšťanovi E. T., vypadalo to na zářivou budoucnost plnou velkých filmových rolí. Opak se ale stal pravdou. Ačkoliv se herec stále snaží, zatím se mu nepoštěstilo výrazněji prosadit. Jak dnes vypadá a proč se dostal za mříže?

Henry Thomas Jackson Jr. se narodil v Texasu v roce 1971. V rodině neměl žádný herecký vzor, otec byl hydraulickým mechanikem a matka se starala o domácnost. I přesto ale údajně v osmi letech prohlásil, že z něj bude herec.

Jedináček s potenciálem hvězdy

Sen se mu splnil a v devíti letech natáčel svůj první film Nebezpečný muž. Snímek měl velký vliv na celou jeho kariéru.
Jeho tvůrci totiž věděli, že Steven Spielberg hledá dětského herce pro svůj další projekt, a poslali mu sestřih Henryho scén z filmu.

Na základě toho byl Henry o rok později pozván na konkurz, který vedl sám Spielberg, a dal si velmi záležet, aby ukázal, co všechno umí.

Roli získal, a jak se později ukázalo, byla pro něj tou životní. Zahrál si chlapce Elliota v dnes již kultovním snímku E. T. – Mimozemšťan. Za roli dostal ocenění od Britské filmové akademie.

Škola ho nebavila

Natáčení pro něj nebylo vůbec lehké, protože musel plnit i školní povinnosti. Pokud nebyl zrovna na place nebo v maskérně, pořád se učil.

Podařilo se mu dokončit střední školu, a dokonce nastoupil i na vysokou na obor filozofie a historie, po roce ale studium vzdal a věnoval se jen filmu a muzice.

Ačkoliv se později snažil dokázat, že není pouze dětskou hvězdou a dokáže zahrát i dospělé charaktery, roli Elliota už nedokázal překonat. Přesto se pravidelně objevoval v méně významných filmech a do dneška jich má na kontě několik desítek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry Thomas (@hjthomasjr)

Odskočil si i k muzice

V devadesátých letech se rozhodl rozvíjet svou lásku k hudbě.

S kapelou Blue Heelers vystupoval převážně v Texasu a okolních státech. Hrál na kytaru a skládal texty.

Nikdy se jim ale nepodařilo podepsat kontrakt s nahrávací společností, a nakonec se rozpadli.

Svou lásku k muzice nadále podporoval a napsal několik písní k filmům. Například ve snímku Niagara, Niagara, kde si shodou okolností zahrál postavu Setha, se objevila jeho píseň Truckstop Coffee.

Henry byl dvakrát ženatý. Poprvé s německou herečkou Marií Zielcke. Mají spolu dceru, ale jejich manželství se po třech letech rozpadlo. Se současnou manželkou Annalee má další dvě děti.

Ostuda za volantem

Před dvěma lety se dostal do křížku s policií a na chvíli si pobyl za mřížemi. Pod vlivem alkoholu totiž sedl za volant, naštěstí nikomu neublížil, podařilo se mu ale za volantem usnout uprostřed křižovatky.

Letos v září herec oslaví padesátku. Ačkoliv ještě rozhodně neřekl poslední slovo, zatím se mu nepodařilo navázat na svou nejúspěšnější dětskou roli. Zachránce Elliota byste v něm dnes ale poznali jen těžko, po čtyřiceti letech od natáčení se dost změnil.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články