Šílený fyzik Wayne z filmu Miláčku, zmenšil jsem děti už pokusy nedělá. Po 31 letech vypadá jako brýlatý účetní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Milacku zmensil jsem deti
Milacku zmensil jsem deti

Pozvolné šplhání na vrchol a pak strmý pád dolů, tak by se dala popsat kariéra kanadského komika a úspěšného herce Ricka Moranise. Poté, co se úspěšně zapsal v komedii Miláčku, zmenšil jsem děti, musel z rodinných důvodů pověsit kariéru na hřebík.

Rick Moranis se narodil v kanadském Torontu v roce 1953. Svou kariéru začal v sedmdesátých letech jako DJ na lokálních rádiových stanicích.

Z hudebního mága se později stal rozhlasový komik. O pár let později se spojil s Davem Thomasem a stali se z nich populární lehkomyslní bratři Bob a Doug McKenzieovi.

Komik na jedničku

Vznikl o nich také film, ale nebyl moc úspěšný. První větší filmovou příležitost dostal v roce 1984 v populárním snímku Krotitelé duchů.

Film se stal hitem a díky němu herec získal řadu dalších komediálních rolí. Postupně se z něj stala sázka na jistotu, co se týče komedií, a jeho účinkování ve filmech bylo velkým lákadlem pro všechny diváky.

Film Miláčku, zmenšil jsem děti dokázal vydělat více než 130 milionů dolarů, což byl v roce 1989 velký úspěch.

Herci si při natáčení užili i legraci. Když zmenšený Nick spadne do misky s cereáliemi, ve skutečnosti spadl do obří nádrže plné traktorových pneumatik potažených bílou pěnou.

I v soukromí se mu v té době dařilo. V roce 1986 si vzal za ženu kostýmní designérku Anne Belsky a společně přivedli na svět dvě děti.

Zdroj: Profimedia

Z vrcholu rovnou na dno

Na počátku devadesátých let se ještě objevil v několika filmech, ale nebyly moc úspěšné. Nakonec se ze světa showbyznysu musel stáhnout kvůli rodinné tragédii.

Jeho manželka Anne podlehla rakovině, z Ricka se tak stal táta dvou dětí na plný úvazek.

Do konce devadesátých let se ještě objevil například ve filmu Flintstoneovi nebo v pokračování Miláčku, zmenšil jsem nás.

Od té doby si ale dal dlouhou pauzu a naplno se do filmového průmyslu už nevrátil. V roce 2003 pouze propůjčil svůj hlas animované postavě ve snímku Medvědí bratři.

Letos herec oslavil sedmašedesáté narozeniny a je až neskutečné, jak dobře vypadá.

Sláva mu ale rozhodně nechybí, protože i přes to, že žije dlouhou dobu v ústranní, stala se mu nedávno v New Yorku nepříjemnost.

Na ulici kousek od jeho bytu ho neznámý muž bezdůvodně povalil na zem. Herec byl sice převezen do nemocnice na pozorování, ale nakonec se žádné závažnější zranění nepotvrdilo. Podle nejnovějších zpráv už policie útočníka dopadla.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články