Rigs z filmu Smrtonosná zbraň už ženy neoslňuje. Po 33 letech vypadá jako zamračený stařík, jež trpí bipolární poruchou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Smrtonosna zbran Rigs
Smrtonosna zbran Rigs

Úspěšný herec mnoha tváří, který umí talent předvést před kamerou i za ní, to je Mel Gibson. Kromě toho má také talent na plození dětí, a když ho někdo naštve, emoce občas bouchnou. Jak dnes pohledný policajt Martin Rigs ze série Smrtonosná zbraň vypadá?

Mel Gibson se narodil v New Yorku v roce 1956. Rodiče se během války ve Vietnamu rozhodli přestěhovat do Austrálie, a tak Mel celé dětství strávil u protinožců.

Chodil do katolické školy, která mu dala hodně. Nejdříve se chtěl stát novinářem, nebo kuchařem, ale poté, co začal navštěvovat dramatický kroužek, objevil svůj herecký talent a bylo jasno, čím bude.

Akční snímek Šílený Max ho posunul do hollywoodských výšin

Ve dvanácti letech se s rodiči přestěhoval zpátky do USA a už tehdy věděl, že jej zde čeká slibná budoucnost. Ve svých dvaceti letech se poprvé objevil na filmovém plátně, a to ve filmu Summer City. Film ale nebyl moc úspěšný.

Otvírákem velké herecké kariéry se stala hlavní role ve filmu Šílený Max, která z Mela udělala sex symbol. Díky velkému úspěchu se objevil i v dalších dvou pokračováních tohoto akčního bijáku.

Pivo na snídani bylo běžným standardem

Další role se sypaly samy a Mel jen čekal na další filmovou pecku. Ta přišla v roce 1987, kdy po boku Dannyho Glovera hrál policistu Martina, který ve snímku Smrtonosná zbraň honí mafiány.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Místy vtipný akční kousek slavil mezinárodní úspěchy, a tak není divu, že se dočkal čtyř pokračování. Nyní se chystá pátý díl. Režisér Richard Donner ještě dnes s hrůzou vzpomíná, jak Mel při natáčení druhého dílu snídal pět piv.

Z herce se stal režisér

Svoje profesní počínání posunul po úspěšných filmech na další level. Přesunul se za kameru a v roli režiséra natočil film Muž bez tváře. Ten sice nezaznamenal velký ohlas, ale Mel se teprve rozcvičoval.

Jeho dalším počinem byl film Statečné srdce, kde si zahrál i hlavní roli. Jednalo se o velice úspěšný snímek, který si vysloužil dokonce Oscara. Mel je katolík, a tak není divu, že režíroval i film Umučení Krista, který se snažil udělat co nejvíce autentický tím, že postavy mluví původními jazyky, a to hebrejsky nebo latinsky.

Dětí má jako smetí

Soukromý život má divoký, a to hlavně co se partnerského života týče. Jeho první manželkou byla Robyn Moore, se kterou strávil třicet jedna let a zplodil celkem sedm dětí.

Rozvod v roce 2011 se zařadil mezi ty nejdražší v Hollywoodu.

Následně byla jeho partnerkou ruská klavíristka Oksana Grigorieva, ta s ním ale pěkně vyběhla.

Při soudním sporu o jejich společnou dceru zveřejnila záběry, na kterých bylo vidět, jak ji Mel bije a nešetří nadávkami. Jejím cílem bylo vytřískat z něj co nejvíce peněz.

Od roku 2014 žije s o pětatřicet let mladší scénáristkou Rosalind Ross, se kterou má již devátého potomka. Letos oslavil čtyřiašedesáté narozeniny, vypadá stále skvěle a mladá manželka mu navíc pomáhá držet na uzdě jeho emoce. Občas je totiž vlivem bipolární poruchy neumí ovládat.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články