Saw: Hra o přežití: Vyděšená Alison se změnila k nepoznání. Po 17 letech vás odzbrojí svým úsměvem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Saw Hra o preziti
Zdroj: Profimedia

Americko-australský hororový thriller zná snad každý fanoušek filmů tohoto typu. Hororová klasika z roku 2004 se stala typická především díky postavě v bílé masce s červenýma očima a spirálami na tvářích. K popularitě ale přispělo jistě také herecké obsazení.

Jednou z hrdinů potýkajících se ve filmu s děsivým příběhem, je také Alison, kterou si zahrála herečka Monica Potter. Ačkoli byla jen vedlejší postavou, mnoho fanoušků by zajímalo, co se s ní vlastně stalo.

Není totiž jasné, jak vlastě právě Alison skončila. Mnozí ale doufají, že by se mohli dočkat odpovědi v pokračování filmu. My víme minimálně to, jak vypadá herečka Monica Potter dnes a v jakých filmech si ještě zahrála.

Herečkou prakticky od dětství

Narodila se v roce 1971. Už od raného dětství ji lákalo herectví. Ve dvanácti začala vystupovat jako modelka a herečka v dětských reklamách. V devatenácti letech už toho měla kariérně dost za sebou.

Jelikož velmi rychle vyspěla, vliv to mělo i na její osobní život. Poprvé se provdala ještě před dvacítkou. Narodily se jí dvě děti, které její herecký postup na nějaký čas pozdržely.

Teprve později se stala profesionální herečkou, která se brzy stala velmi oblíbenou a mezi režiséry vyhledávanou. Nejprve začala vystupovat v seriálech, až potom se z ní stala herečka filmová.

Komedie, thrillery, horory i rodinné filmy

Monica Potter je herečkou takzvaně univerzální. V roce 1997 si zahrála v akčním snímku Noc Air. Později dostala nabídku na hlavní role v romantických snímcích a prokázala, že i to zvládne dokonale.

Monica Potter

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Hrála i ve filmech životopisných, sportovně laděných nebo ve snímku z lékařského prostředí. Následoval hororový thriller Saw: Hra o přežití, kde ukázala, že je schopná zahrát v podstatě cokoli.

Za mnohé z těchto snímků byla oceněna nominací na nejrůznější filmové ceny. Během let 2010 až 2015 hrála v seriálu Famílie, za který konečně jednu z nominací proměnila, získala Zlatý glóbus.

Široký úsměv pyšné matky

Z filmu Saw si ji pamatujeme jako mladou, naivně vypadající a ustrašenou Alison. Dnes ale herečka vypadá sebevědomě a jsou na ní vidět životní zkušenosti, které s přibývajícími lety posbírala.

S manželem Danielem Christopherem Allisonem, který je chirurg, má dceru Lucy, které je dnes 16 let a dospívá do krásy. Monica Potter se tak stala hrdou matkou mladé šikovné dívky.

Na její tváři byste už dnes náznak strachu z čehokoli hledali marně. Život ji naučil mnohému, především pak tomu, že s úsměvem jde všechno líp. A ten její je široký a upřímný a fanoušky těší na všech fotografiích.

Monica Potter je i ve svých padesáti letech uznávanou herečkou, která je pověstná tím, že zvládne zahrát prakticky jakoukoli roli. Jsme zvědaví, v jakém filmu či seriálu nás překvapí příště.

Zdroj: ČSFD, ceskatelevize.cz, wikipedia.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články