Aileen Wuornos: Prostitutka, která si nenechala nic líbit. Seznamte se s předlohou filmu Zrůda

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Aileen Wuornos
Zdroj: Profimedia

Jako mladá dívka neměla lehký život. Setkala se jenom s násilím, zneužívám a dalšími kriminálními vzory, kterými ji rodina zahrnula. V dospělosti se proto vydala v jejich stopách. To ji ale nakonec přineslo odsouzení k smrti. Příběh Aileen Wuornos je dechberoucí.

Svého otce Aileen nikdy nepoznala. Opustil rodinu před jejím narozením, z vyprávění matky ale už jako malá věděla, že byl obžalován ze znásilnění a trpěl schizofrenií. Nakonec se podle dostupných informací oběsil ve vězení.

Matka se o Aileen starala prvních pár let, pak ji opustila a nechala ji na starost prarodičům. Jenže ti se o její život příliš nestarali. Ve škole se Aileen zapletla do problémů, když prodávala své tělo za drogy a cigarety.

Když jí bylo 14, známý jejího dědy ji znásilnil a ona otěhotněla. Dítě porodila a dala ho k adopci. Tou dobou zemřela její babička a kvůli sporům s dědou Aileen musela v patnácti odejít z domova a začít si vydělávat na živobytí sama.

Žila v lesích, zapletla se do mnoha ilegálních aktivit

Aileen neměla nic jiného než své tělo. Na živobytí si vydělávala prostitucí, žila v lesích, někdy se jí povedlo přespat u některého ze zákazníků. Brzy se zapletla do několika ilegálních aktivit.

Poprvé byla odsouzena a uvězněna za jízdu v opilosti a střílení z auta. Navíc se nedostavila k soudu a její trest se tak později protáhl. Po propuštění z vězení se provdala za mladého ředitele jachtařského klubu. Ten ji ovšem později obvinil z napadení holí.

Uvězněna byla za krádeže, výtržnictví a ublížení na zdraví ještě mnohokrát. Později se po ní začalo pátrat také v souvislosti s vraždami několika mužů. Podle stop totiž byla právě ona tou, která nechávala mrtvá těla u silnice.

Udala ji přítelkyně

V roce 1986 Aileen Wuornos poznala v lesbickém baru ženu jménem Tyria Moore. Do té se zamilovala a ta také věděla o všech jejích aktivitách. Na vraždách se nikdy nepodílela, měla ale o všech přehled.

Když byly obě ženy dopadeny, Tyria se rozhodla, že bude proti své přítelkyni svědčit výměnou za vlastní imunitu. Policisté nakonec souhlasili a získali spoustu materiálů k obvinění Aileen z několika vražd.

Jen se bránila

Aileen Wuornos byla nakonec obviněna ze zastřelení sedmi mužů. Všechna těla byla nalezena v lesích nebo u silnice s několika střelnými poraněními, která naznačovala, že vražedkyně jednala agresivně a mnohokrát střílela i do již mrtvého těla.

Aileen všechny vraždy přiznala, u všech ale uvedla, že byly v sebeobraně. Bránila se prý před znásilněním, protože muži si mysleli, že jakožto s prostitutkou si s ní mohou dělat cokoli.

Někteří odmítali zaplatit, jiní zacházeli do praktik, které odmítala. Právě proto se podle svých slov uchýlila k násilí. Policie s ní však jednala jako s prostitutkou a její obhajoba byla k ničemu.

Aileen Wuornos byla odsouzena k trestu smrti. Popravena byla smrtící injekcí v roce 2002. Na motivy jejího příběhu vznikla celá řada filmů i seriálů. K nejznámějším patří životopisný film Zrůda z roku 2003.

Zdroj: extrastory.cz, wikipedia.org, capitalpunishmentincontext.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články