Sám doma: Takto vypadal Peter McCallister 20 let po natáčení. Osudnou se mu stala až banální operace

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sam Doma Peter
Sam Doma Peter

Americký herec John Heard si za svou dlouhou kariéru stihl zahrát v několika desítkách filmů. Žádná role ho ale neproslavila natolik jako zapomnětlivý tatínek Peter McCallister v kultovním rodinném filmu devadesátých let Sám doma. Se ženami mu to moc nešlo a i v sedmdesáti vypadal pořád stejně.

John Heard je rodák z Washingtonu, D. C., hlavního města Spojených států amerických. Narodil se v roce 1946. Jeho matka Helen byla umělkyně a pohybovala se i kolem divadla, možná právě tím v dětství nasměrovala svého syna. Otec pracoval jako úředník na ministerstvu obrany.

Začátky nebyly slavné

John vystudoval univerzitu ve Worcesteru a poté se přesunul do New Yorku, kde začal s divadlem. Na počátku sedmdesátých let se už objevoval i před kamerou. Většinou se ale jednalo o menší nevýrazné role.

V roce 1988 konečně nastala změna. John dostal větší roli ve filmu Velký, kde jako hlavní postava zářil Tom Hanks. Poté přišel rok 1990 a hned několik rolí v úspěšných snímcích.

Ten nejpopulárnější je bez debat dnes už kultovní vánoční rodinný film Sám doma. Jako tatínek Peter McCallister žil se svou početnou rodinou ve velkém domě nedaleko Chicaga a v předvánočním shonu se chystali odletět na svátky do Paříže.

Kromě toho, že zapomněl zavřít garáž, s manželkou na palubě letadla zjistili, že doma zůstal také nejmladší Kevin.

Zajímavostí je, že na začátku filmu vyhodí Kevinovu letenku do koše, a zřejmě proto ho na letišti nikdo nepostrádá.

Zdroj: Charles Edwards / Shutterstock.com

Osudová role otce

I v pokračování úspěšné komedie hledal s manželkou syna Kevina, tentokrát v ulicích New Yorku. Role Petera McCallistera byla bezpochyby jeho životní rolí, ve které ho dnes znají lidé po celém světě.

V slibně rozjeté herecké kariéře pokračoval dál, objevil se například ve filmech Případ Pelikán nebo 187 – Kód pro vraždu.
Získával také epizodní role v seriálech Vražedná čísla, Zákon a pořádek, Kriminálka Miami nebo Útěk z vězení.

Se ženami mu to moc nešlo

V soukromí byl třikrát ženatý. Se svou první manželkou, hereckou kolegyní Margot Kidder, se rozešel pouhých šest dní po svatbě.

S druhou manželkou Sharon vydržel necelých deset let a společně přivedli na svět dceru a syna, který zemřel v roce 2016.

Poslední ženou se na krátkých sedm měsíců stala v roce 2010 Lana Pritchard.

V roce 2017 podstoupil menší život neohrožující operaci zad. Krátce poté byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji, kde se po operaci zotavoval. Bylo mu jednasedmdesát let a příčinou smrti byl infarkt.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články