Star Wars: Anakin Skywalker má po letech o poznání méně vlasů. Poznali byste ho na ulici?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Star Wars
Zdroj: Profimedia

Herec Hayden Christensen se narodil v roce 1981 ve Vancouveru a od té doby do dnešního dne má na svém kontě celou řadu filmových i seriálových rolí. Jednou z nejvýraznějších se stal Anakin Skywalker neboli Darth Vader z filmové série Star Wars.

Než se Christensen proslavil mezi diváky jako rytíř Jedi a temný pán ze Sithu, zahrál si role, které rozhodně stojí za to zmínit. Poprvé se k filmu dostal v roce 1994 ve snímku Šílenství.

Tehdy mu bylo teprve třináct let, i tak ale nastartovala malá role jeho herecké začátky a o rok později se ukázal ve filmu Zákon džungle. K dalším výrazným snímkům, kde se objevil, patří Probuzení, Stávka! nebo Sabotáž.

Hlavní znaky: Delší vlasy a jizva přes oko

Ačkoli se Anakin Skywalker u diváků nestal nejoblíbenější postavou, a herec byl dokonce nominován za nejhorší výkon ve vedlejší roli, svým způsobem Hayden Christensen na fanoušky zapůsobil.

Ve filmu se představil jako rytíř s delšími blonďatými vlasy, které z něho v kontrastu s černým pláštěm udělaly drsňáka. Jeho vzhled pak dotvořil make-up a jizva přes oko, kterou se stal pro diváky typickým.

Zcela změnil styl

Dlouhé vlasy jsou dnes už pro Haydena Christensena minulostí. Divačky, které padaly z jeho přísného pohledu do kolen, ale nemusí zoufat, protože i kratší sestřih a nagelovaný účes herci sluší.

Dnes je mu čtyřicet let, mnoho z vás by mu ale možná tiplo o dost méně. Jeho mladistvý vzhled má nejspíš na svědomí oholená brada, jasné modré oči a chlapecký úsměv.

V minulosti už ale Hayden v několika rolích dokázal, že i plnovous mu sekne, je tedy jen otázkou času, jak se ukáže v další roli a jak bude svůj vzhled měnit v následujících letech.

Hayden Christensen

Zdroj: Profimedia

Hvězda současných let

Jedním z dalších významných filmů, ve kterém si Hayden Christensen zahrál, se stal Dům života z roku 2001. Tady ztvárnil nepochopeného teenagera Sama a získal za svůj výkon nominaci na Zlatý glóbus.

Ani v posledních letech ale nemá o velké role nouzi. V roce 2009 se objevil ve filmu New Yorku, miluji tě! a v roce 2014 ve snímku Temný bojovník.

Hayden Christensen se setkal za svou kariéru s nominacemi na ceny pozitivní i negativní. Nic ho nezastavilo a razil si dál cestu mezi velkými hvězdami. A vyplatilo se.

Před sebou má herec pravděpodobně ještě bohatou kariéru. Zda se příště objeví jako superhrdina s nadpřirozenými schopnosti, nebo jako muž z reálného světa, který řeší problémy s rodinou, to je otázkou. Jisté ale je, že tenhle muž se nebojí ničeho.

Zdroj: Change.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články