Rolničky, kam se podíváš: Z malého Jamieho vyrostl schizofrenik. Jeho děsivá proměna po 24 letech vám nedá spát

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rolnicky chlapec 1
Rolnicky chlapec 1

Slibně rozjetou hereckou kariéru měl americký herec Jake Lloyd po účinkování ve filmu Rolničky, kam se podíváš. Dětská hvězda ale neustála mediální tlak a závist okolí a rozhodla se po pár letech skončit. Dnes byste Jakea rozhodně nepoznali.

Bývalý dětský herec Jake Lloyd se narodil v roce 1989 do rodiny zdravotnického záchranáře a divadelní agentky.

Dětství prožil společně s mladší sestrou v Coloradu.

Svou hereckou kariéru odstartoval v roce 1996. Objevil se hned ve třech filmech. Nejslavnější z nich byla rozhodně dobrodružná rodinná komedie Rolničky, kam se podíváš.

Filmový super rok

Jako malý Jamie toužil po plastovém panákovi s názvem Turboman a jeho otec v podání Arnolda Schwarzeneggera se mu ji snažil stůj co stůj sehnat.

Z natáčení s tehdy už slavným hercem známým z filmu Terminátor byl prý Jake velmi nervózní, což u něj nebylo zvykem.

Zdroj: Profimedia

Ve stejném roce rozjel také seriálovou kariéru. Zahrál si rovnou ve čtyřech epizodách známého seriálu z nemocničního prostředí Pohotovost a také ve sci-fi seriálu Chameleon.

Nejvíce ho proslavila role Anakina Skywalkera, do které si ho vybral George Lucas, režisér sci-fi snímku Hvězdné války: Epizoda I – Skrytá hrozba.

Z vrcholu dopadl na dno

Poté se ještě objevil v jednom filmu a s herectvím nadobro seknul. Důvodem prý bylo to, že se stal ve škole obětí šikany a neustál tlak médií.

Z roztomilého chlapce postupně vyrostl v dospělého muže, který se v roce 2015 dokonce dostal do střetu se zákonem.

Pod falešným jménem ho tehdy zatkli za bezohlednou jízdu autem bez řidičského průkazu.

Přitížilo mu i to, že strážcům zákona kladl odpor a po desítiměsíčním trestu byl přemístěn do psychiatrické léčebny, protože mu byla diagnostikována schizofrenie.

Letos oslavil jednatřicáté narozeniny a žije v ústraní. S tmavou bradkou a knírkem byste v něm roztomilého Jamieho rozhodně nepoznali.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články