John Conner z Terminátora má oplétačky se zákonem celý život. Z chlapce se po 29 letech stal doslova vyvrhel společnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
John Conner Terminator
John Conner Terminator

Dětské hvězdy jsou vždy postaveny před velkou výzvu, a to, zda se zvládnou vyrovnat se slávou, nebo propadnou nástrahám, které život v showbyznysu nabízí. Edward Furlong, který začal velmi úspěšně jako John Connor v druhém dílu Terminátora, je jedním z nich. Jak se dokázal se slávou vyrovnat?

Edward Furlong se narodil v roce 1977 v Kalifornii. Z matčiny strany získal mexické geny a po otci má zase ruské předky.
Bohužel otce nikdy nepoznal a ani s maminkou nebyl vztah úplně vzorový. Vyrůstal u příbuzných nebo tak nějak sám na ulici.

Z ulice rovnou na červený koberec

Ve třinácti letech měl velké štěstí, když ho na diskotéce v Pasadeně objevila castingová agentka Mali Finnová, která mu pomohla získat jeho první roli.

Lepší debut před filmovou kamerou si snad ani nemohl přát. Po boku Arnolda Schwarzeneggera a Lindy Hamilton si zahrál ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování.

Uspěl mezi více než tisíci jinými kandidáty a získal roli Johna Connora. Jelikož neměl s herectvím žádné zkušenosti, musel absolvovat pár základních lekcí. Jeho výkon byl natolik dobrý, že za něj získal ocenění pro mladé herce.

Zdroj: Profimedia

Honorář tomu však neodpovídal. Zatímco Arnold a Linda inkasovali odměnu v řádech milionů dolarů, Edward se pohyboval jen v řádech tisíců dolarů.

Konto si ale zahojil později, protože se z něj stala hvězda, která v devadesátých letech šla z role do role.

Výrazně se zapsal ve slavném snímku Kult hákového kříže. Jak už tomu ale u mladých herců bývá, peníze a sláva mu otevřely dveře i do těch temnějších koutů showbyznysu.

Stinná stránka slávy ho dostihla

Stal se z něj alkoholik závislý na kokainu a heroinu. Tvrdé drogy ho několikrát dostaly do léčebny.

Filmová kariéra šla stranou a objevoval se spíše v béčkových filmech. V roce 2006 se zdálo, že je z nejhoršího venku, protože se oženil s herečkou Rachel Bella a o pár měsíců později se jim narodil syn Ethan Page.

Rodinná idylka se po osmi letech rozpadla. Důvodem rozvodu bylo i to, že Edward svou manželku fyzicky napadal, což poté zopakoval i v dalších vztazích.

Za domácí násilí byl několikrát zatčen a odseděl si i pár měsíců ve vězení.

Letos někdejší dětská hvězda oslavila třiačtyřicáté narozeniny. Roztomilého chlapce byste v něm už nepoznali, nezřízený životní styl si totiž vybral svou daň.

Edward by ale i tak rád navázal na svou úspěšnou kariéru. Už pět let nemá na kontě žádné oplétačky se zákonem, tak uvidíme, zda se mu to povede.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články