Takto vypadá kaskadérský dvojník Keanu Reevese. Mají minimum společných rysů, ale maskéři dokázali divy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Keanu Reeves
Keanu Reeves

O Keanu Reevesovi, představiteli filmového zabijáka Johna Wicka, se mluví jen v superlativech. Prý je to nejen skvělý umělec, ale také upřímný a milý člověk. To potvrzuje i jeho dublér, který s ním spolupracoval na této akční sérii. Kaskadér Jeremy Fry si ale vyzkoušel roli dvojníka i u dalších hollywoodských herců.

Kanadský herec se ve filmech o Johnovi Wickovi stará o devadesát procent akčních scén. S režisérem Chadem Stahelským ostatně pracoval už na trilogii Matrix, takže oba ví, co si mohou dovolit bez kaskadéra.

Reeves je dříč a trénuje po celý rok, i když se zrovna na žádnou roli nepřipravuje.

Své o tom ví i jeho herecký kolegyně Halle Berry, která si po jeho boku zahrála v třetím pokračování. Chtěla se mu vyrovnat tak moc, že si při natáčení zlomila tři žebra.

„Špinavou“ práci za něj odvádí zkušený kaskadér

Každopádně i Reeves pochopil, že jsou scény, které je lepší nechat profesionálovi. Ví, že ho režisér využije, kdykoli bude mít pocit, že je to vhodné a bezpečné.

V opačném případě je tu právě Jeremy Fry, jenž za něj onu „špinavou“ práci odvede.

Jeremy je kaskadér, který spolupracoval s Reevesem v průběhu všech filmů a Johnovi Wickovi.

Spolupráci s ním si jeho dvojník nemůže vynachválit. Dle něj je obětavý, neúnavně pracuje a není to ten typ herce, který by si vzal všechny kaskadérské kousky na své triko.

Ačkoliv v soukromí nosí krátce střižené, světle hnědé vlasy, kvůli tomu, aby byl podobný hlavnímu hrdinovi, je musel mít dlouhé a černé.

Zdroj: Profimedia

Ve filmu oba aktéry samozřejmě nerozeznáte, ale existují fotografie z natáčení, na nichž jsou zachyceni bok po boku. Tady jde vidět, že tým maskérů odvedl dobrou práci.

Spřátelili se díky motorkám

S Reevesem se Jeremy na place spřátelil. Jejich společným tématem se staly motorky. Slavný herec jej tak pozval na slavnou kalifornskou závodní dráhu Laguna Seca, kterou si herec soukromě pronajal na víkend.

„Byly tam celebrity, lidé z různých průmyslových odvětví, obrovský průřez lidmi. Keanu nám pronajal pokoje v místních hotelech, obstarával snídani, oběd i večeři,“ prozradil Jeremy.

Ve filmovém světě se tento muž pohybuje jako kaskadér už přes sedmnáct let. Na svém kontě má více než sto dvacet snímků.

Psí kusy předváděl například ve filmech Bourneovo ultimátum, Baby Driver nebo Temný rytíř povstal.

Pracoval na filmových franšízách včetně Pirátů z Karibiku a Rychle a zběsile. Ostatně na automobilové honičky a kousky podobného charakteru se specializuje.

„Auta mají sklon představovat výzvy a překážky, které jiné prvky kaskadérských výkonů nemají,“ zdůvodnil, proč právě takové scény preferuje.

Jeremy kromě Reevese zaskakoval například za Toma Feltona, Ryana Goslinga nebo Bradleyho Coopera.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články