Půvabný elf Legolas z Pána prstenů shodil blonďaté kadeře. Po 19 letech se změnil k nepoznání a vypadá skvěle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Legolas
Legolas

Idol mnoha žen Orlando Bloom získal svou první velkou roli pouhé dva dny poté, co dokončil studium. Odletěl na Nový Zéland a vrátil se jako hvězda. Přitom v dětství byl pěkné kvítko a matka před ním několik let tajila biologického otce.

Britský miláček se narodil v roce 1977 v Canterbury. Jako dítě si užil pořádné rodinné drama. Otec zemřel, když mu byly pouhé čtyři roky.

Matka se však dala dohromady s rodinným přítelem a ve třinácti Orlandovi sdělila, že je ve skutečnosti jeho biologický otec.

Truhlík, který měl talent

Ve škole mu to ze začátku moc nešlo, protože trpěl dyslexií. Talent měl ale v uměleckých oborech jako malování, fotografování, sochařství a herectví.

Objevoval se ve školních představeních a později se rozhodl, že bude herectví studovat.

V šestnácti se přestěhoval do Londýna, nastoupil do National Youth Theatre, později byl přijat na prestižní Guildhall School of Music and Drama a získal stipendium British American Drama Academy.

Studijně měl našlápnuto skvěle, ale nešťastně si zranil páteř při pádu z třetího patra a musel podstoupit náročnou operaci.

Přes všechny peripetie se k herectví přece jen dopracoval a hned první filmy byly úspěšné. Debutoval v historickém dramatu Oscar Wilde po boku Juda Lawa. Úspěšný byl pro jeho kariéru rok 2001. Zahrál si totiž v dobrodružném fantasy filmu Pán prstenů: Společenstvo Prstenu.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Dobrodružství na Zélandu střídá divočina v Karibiku

Roli elfa Legolase získal dva dny poté, co definitivně dokončil dramatickou školu. Musel se naučit jezdit na koni, šermovat, střílet z luku a chodit elegantně jako elf. Ve filmu neměl dubléra a vymstilo se mu to, při jedné scéně si poranil žebro.

Po návratu z Nového Zélandu, kde se film natáčel, se z něj stala hvězda a sen mnoha dívek.

Další role se hrnuly. Zahrál si v pokračováních Pána prstenů a o pár let později dostal roli Willa Turnera v Pirátech z Karibiku.

Jeho milostný život také nestrádal. Nejdříve tři roky randil s hereckou kolegyní Kate Bosworth. Vztah s krásnou blondýnou nevyšel a on se o pár let později dal dohromady s australskou modelkou Mirandou Kerr.

Vzali se, měli syna Flynna, ale opět to nevyšlo. Jeho současnou partnerkou je zpěvačka Katy Perry, se kterou letos v srpnu přivítali na svět dcerku Daisy.

Uvidíme, jestli pohledná zpěvačka bude pro třiačtyřicetiletého herce poslední štací, jeden rozchod už za sebou totiž mají.
Svatbu prozatím kvůli současné situaci odsunuli, ale pořídili si luxusní sídlo v Kalifornii, kde tráví společně rodinné chvilky.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články