Hagridovi se pod tíhou jeho váhy doslova rozpadla kolena. Po 19 letech milého obra už nepřipomíná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hagrid
Hagrid

Ačkoliv má britský herec velmi bohatou filmografii, jeho bezkonkurenčně nejúspěšnější rolí je Hagrid ve fantasy sáze o Harrym Potterovi. Jak se nejslavnějšímu filmovému obrovi dnes daří?

Vlastním jménem Anthony Robert McMillan se narodil ve Skotsku v roce 1950.

Jeho otec byl lékař a matka učitelka. Jeho pradědečkem byl známý skotský obchodník Thomas W. Howie. Robbie navštěvoval prestižní školy a už ve dvaceti letech si přičichl k herectví.

Od divadla k bondovkám

Změnil si jméno na Robbie Coltrane na počest slavného jazzmana Johna Coltrana. Začínal na divadelních prknech a postupně se v osmdesátých letech přesunul i do seriálů a televizních filmů.

Do devadesátých let si stihl zahrát v několika desítkách filmů, za zmínku stojí historické drama Jindřich V.

V roce 1995 se objevil jako ruský gangster Valentin Zukovsky v bondovce s Piercem Brosnanem Zlaté oko.

Protože ho natáčení moc bavilo, přesvědčil tvůrce, aby jeho postavu nezabili, jak bylo v plánu, a on se mohl objevit ještě v další bondovce Jeden svět nestačí.

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Klíčník a šafář v Bradavicích

Zlom nastal v roce 2001, kdy se na filmových plátnech objevil v roli poloobra Rubeuse Hagrida v sérii o Harrym Potterovi.

Přijetím role, kterou ztvárnil bezpochyby skvěle, si zajistil živobytí na dlouho dopředu.

Autorka Joanne Rowling totiž v průběhu natáčení prohlásila, že postava Hagrida určitě přežije až do samého konce.

Údajně to byla právě ona, která Robbieho do role vybrala. Není divu, se svými sto pětaosmdesáti centimetry a více než sto dvaceti kily se pro roli obra ideálně hodil.

V soukromí se mu úplně nedařilo, protože s manželkou Rhonou se po roce 2003 rozvedl, ale z manželství mu zůstali dvě děti.

Dnes je herci už sedmdesát let a v dobré kondici rozhodně není. Jeho tělesná konstituce mu způsobila řadu zdravotních obtíží, vlivem artrózy kolenních kloubů už nedokáže stát na nohou a skončil na vozíčku.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články