Případy detektiva Murdocha: Hlavní hrdina odhodil buřinku a nechal si narůst vousy. Poznali byste ho?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Detektiv Murdoch
Zdroj: Profimedia

Pokud patříte k milovníkům dobrých kriminálek ze starých časů, jistě znáte všechny díly Případů detektiva Murdocha. Tento kanadsko-britský seriál se stal po roce 2008 velmi oblíbeným také u nás a jednu z hlavních zásluh na tom má představitel hlavního hrdiny.

Yannick Bisson si zde zahrál detektiva, který na rozdíl od svých kolegů z branže chápe, jak moc je důležitá věda. Snímek se odehrává koncem 19. století a objevy, které se tou dobou ve světě odhalují, mají velký vliv na vyšetřování případů, které jsou jeho týmu zadány.

Právě netradiční pojetí detektivní práce, která tehdy probíhala zcela jinak než v moderních kriminálkách, přilákalo nadšence k celým čtrnácti sériím. Hlavní představitel se s lety měnil. Poznali byste ho dnes i bez klobouku a s porostem na bradě?

Hercem od 13 let

Yannick Bisson se narodil v Kanadě v roce 1969. Už jako malý kluk měl jasno, že se chce stát hercem. Když se jeho rodina přestěhovala do Toronta, využil možností velkého města.

Začal studovat herectví a k filmu se poprvé dostal už ve třinácti letech. Začínal jako dětský herec v televizních reklamách, později si ho ale všimli režiséři a začal se objevovat i ve vedlejších rolích větších snímků.

Kriminálkám se nevyhýbal

I když se Bisson proslavil především jako detektiv Murdoch, který je typický svou zálibou ve vědě a černou buřinkou na hlavě, nejednalo se o jeho jedinou roli v kriminálním seriálu.

Slávu mu totiž přinesla role Jacka Hudsona v detektivním seriálu Sue Thomas: Agentka FBI, kde si zahrál hlavního agenta FBI. Zde se na place potkal se svou budoucí ženou, se kterou má dnes tři děti.

Yannick Bisson

Zdroj: Profimedia

Sympatický i po letech

Detektiv Murdoch je sice zkušený a ostřílený vyšetřovatel, zároveň ale svým vzhledem tak trochu klame. Připomíná totiž spíše mladíčka, který se k policii sotva dostal.

Možná seriál klame dobovým oblečením, možná je to jen mladickým úsměvem, který měl po většinu dílů herec na tváři. Dnes každopádně vypadá o dost starší. To ovšem neznamená, že by z něho byl nějaký šedivý stařík.

Naopak, Yannick Bisson velmi zmužněl, jeho krátké tmavé vlasy s krátkými vousy působí tak trochu přísným, ale zároveň velmi sympatickým dojmem a jeho hnědé oči i ve dvaapadesáti letech okouzlí nejednu ženu.

Pokud seriál ještě neznáte, rozhodně neváhejte a mrkněte na prvních pár dílů. Uvidíte, že vás děj vtáhne a nebudete moci přestat. A pokud ho znáte, proč si ho nepustit znova? Na dobré snímky se přeci dá dívat stále dokola, no ne?

Jakou rolí nás Bisson v budoucnu ještě překvapí? Prozatím poslední série Případů detektiva Murdocha vyšla v roce 2021, je tedy možné, že se pro oblíbenost rozhodnou tvůrci v natáčení pokračovat.

Navíc se sám Yannick Bisson v několika posledních sériích stal také režisérem, takže je dost možné, že se vynasnaží, aby mohl diváky svým nadšením pro technologie ohromovat i nadále.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, Profimedia
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články