Princ Viktor z pohádky Jezerní královna vypadá lépe než před 22 lety. Jeho úsměv vám doslova vezme vítr z plachet

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Jezerni Kralovna Viktor
Jezerni Kralovna Viktor

Max Urlacher je rodákem z Berlína, hlavního města Německa. Narodil se v září roku 1971. Na hereckou školu nastoupil v bavorském centru v Mnichově. Zkušenosti sbíral i v zahraničí a za studiem se vydal také do Londýna.

V Česku zazářil jako princ

Před filmovou kamerou začínal v polovině devadesátých let v německých televizních filmech. Českému divákovi se předvedl v roce 1998 v pohádce Jezerní královna.

Autoři Miloš Macourek a Václav Vorlíček se inspirovali klasickou pohádkou Labutí jezero, ale tragický děj přepracovali do dobrodružství se šťastným koncem.

Jako pohledný princ Viktor se zakoukal do princezny Odetty v podání Jitky Schneiderové a musel o lásku bojovat s nástrahami zlé Jezerní královny.

Natáčelo se v Čechách na zámcích Ploskovice, Libochovice a Hluboká nad Vltavou. Plešné jezero, představující vchod do jezerní říše, se nachází na Šumavě, při natáčení zde došlo k destrukci tisíce kusů šídlatek, což jsou ohrožené rostliny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený max urlacher (@maxurlacher)

Šikovný herec a spisovatel

Poté se objevoval především v projektech z německé a rakouské produkce. Zahrál si epizodní role v seriálech Komisař Rex, Vraždy v Kitzbühelu, Doktor Martin a klasické romanci od Rosamunde Pilcher.

Velký úspěch zaznamenal v roce 2008, kdy dostal roli v americko-německém velkofilmu z druhé světové války Valkýra, kde v hlavní roli zářila hollywoodská hvězda Tom Cruise.

Tím ale jeho kariéra nekončí. Je také šikovný spisovatel a na svém kontě má už tři knihy. Přispíval také do německého časopisu Anabelle.

Vůbec se nezměnil

Herecky je stále aktivní. I v letošním komplikovaném roce má na svém kontě roli v romantickém dramatu.

Krásný princ Viktor letos oslavil už devětačtyřicáté narozeniny, ale rozhodně byste mu tento věk netipovali. Kromě toho, že má lehce prošedivělé vlasy, vypadá pořád stejně jako v pohádce Jezerní královna.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články