Prázdniny: Grahama byste v opuštěném parku potkat nechtěli. Po 14 letech vypadá jako zarostlý vagabund

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Prazdniny Graham
Prazdniny Graham

Když britský fešák Jude Law ve filmu Prázdniny získal srdce Amandy v podání Cameron Diaz, mnoho žen jí tehdy závidělo. Jude je však nejen talentovaný herec, ale také vyhlášený hollywoodský proutník, jehož postelí prošly spousty žen. A není se co divit, i s blížící se padesátkou vypadá pořád skvěle.

Britský herec vystupující pod jménem Jude Law své jméno dostal díky písničce Hey Jude od Beatles.

V roce 1972 se narodil jako David Jude Heyworth Law. Rodiče, kteří byli oba učitelé, milovali muziku i divadlo a odmalička mu říkali jen Jude.

Talentovaný herec odjakživa

Od dvanácti let studoval divadlo. Škola ho ale asi moc nebavila, protože z ní v sedmnácti odešel a zahrál si v menší roli ve filmu The Tailor of Gloucester.

Poté se dostal do seriálu Families. Natáčení soap opery ale nebylo nic pro něj, a proto se přesunul do divadla, kde zaválel a byl nominován na cenu pro mladé herce.

Karta se obrátila a Jude začal dostávat větší role. V roce 1997 si zahrál Oscara Wilda ve stejnojmenném snímku a o dva roky později zazářil ve snímku Talentovaný pan Ripley, za který si vysloužil první nominaci na Oscara. Druhou pak za ztvárnění vojáka ve filmu Návrat do Cold Mountain.

Zvládá široké spektrum rolí

Úspěšný byl také v romantických komediích. V roce 2006 zazářil jako vdovec Graham po boku krásné Cameron Diaz ve filmu Prázdniny, její srdce si získal nejen na filmovém plátně.

Zdroj: Profimedia

Vzájemná náklonost mezi nimi údajně byla i v reálném životě, ačkoliv z toho nakonec nic nebylo.

Tím ale výčet jeho úspěšných rolí rozhodně nekončí. Nedávno se objevil například v úspěšném seriálu Mladý papež a jeho pokračování Nový papež.

Vyhlášený proutník v soukromí

Svou první velkou lásku Sadie Frost potkal v roce 1994 při natáčení filmu Nakupování. O tři roky později se vzali a do roku 2002 se jim postupně narodily tři děti.

Jude je ale odjakživa milovníkem krásných žen a věrnost mu nebyla moc blízká.

V roce 2004 při natáčení filmu Zlatíčko potkal Siennu Miller a do uhrančivé blondýny se zakoukal.

Jejich vztah měl rychlý spád. Rozešel se s manželkou, zasnoubil se se Siennou a o rok později na něj praskla milostná aféra s chůvou jeho dětí.

Ve vztahových peripetiích pokračoval i nadále a s dalšími třemi ženami přivedl na svět ještě tři potomky.

Poslední z nich se narodil v letošním roce a zdá se, že s o čtrnáct let mladší manželkou, psycholožkou Phillipou Coan, konečně našel to pravé štěstí.

Ve svých sedmačtyřiceti letech vypadá pořád skvěle a stále po něm šílí spousty žen po celém světě. Uvidíme, zda mu věrnost tentokrát vydrží, nebo znovu zatouží po změně partnerky.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články