Potvrzeno: Captain America se vrací se čtvrtým filmem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kapitan Amerika uvod
Zdroj: Profimedia

Captain America vznikl původně jako komiksová postava objevující se v příbězích o superhrdinech od nakladatelství Marvel Comics. Dnes už je ale podobně jako většina jeho kolegů superhrdinů známý především díky filmovým zpracováním.

Komiks se vydává již od roku 1941. Prvním televizním zpracováním byl seriál, který začal vznikat o tři roky později. Až v roce 2011 se objevil první film známý pod celým názvem Captain America: První Avenger.

V roce 2014 se fanoušci dočkali dalšího pokračování a třetí díl se v kinech objevil v roce 2016. Od té doby nadšenci do marvelovek čekají, zda se na televizní obrazovky Captain America vrátí. A nyní je potvrzeno, že ano.

V hlavní roli Chris Evans

Kromě akce, napětí a poutavého příběhu se stal Captain America oblíbeným marvelovským hrdinou především kvůli skvělému ztvárnění postavy, o které se zasloužil charismatický herec Chris Evans.

Ten si zahrál ve všech třech dílech. V obleku dokonalého superhrdiny pomáhá chránit svět před zlem a prochází nebezpečími, která jsou pro obyčejné lidi nepředstavitelná.

V současné době se objevila informace o tom, že Marvel pracuje na vývoji čtvrtého dílu, a fanoušci se tak mohou opět na svého oblíbeného modro-červeného hrdinu těšit. Kdy se objeví v kinech, zatím jisté není.

Ovšem už teď je jasné, že k tomu dojde, víme dokonce, kdo se objeví v režisérském týmu a o čem zhruba bude film pojednávat. A právě o tyto základní informace se s vámi podělíme.

Kapitan Amerika

Zdroj: phol_66 / Shutterstock.com

Scénář si vezme na starost známá dvojka

Malcolm Spellman a Dalan Musson se podíleli už na tvorbě předešlých dílů filmu. Proto je logické, že si i tentokrát vezmou scénář do parády právě oni dva.

Film by měl pravděpodobně pojednávat o novém kapitánovi Samu Wilsonovi, kterého ztvárňuje Anthony Mackie. Právě jemu totiž na konci posledního dílu Avengers předal Steve svůj štít v naději, že bude jeho dokonalým nástupcem.

Stejně jako dosavadní příběhy byly vždy plné napětí, akce, špionáží, ale zároveň pojednávaly i o vztazích mezi lidmi, měl by i čtvrtý díl pokračovat v tomto duchu. Zároveň ale tvůrci slibují spoustu novinek a překvapení.

Pokud i vy patříte k nadšencům filmů od Marvelu, rozhodně se máte na co těšit. Tvůrci sice prozatím neprozradili příliš detailů, už teď je ale jasné, že bude nový Captain America skvělým zážitkem pro všechny milovníky akce a napětí.

Než se film do kin dostane, nějaký ten čas to potrvá. Pokud jste tak předchozí filmy ještě neviděli, nebo jste zapomněli, o čem přesně jsou, je rozhodně ta správná chvíle dát si je ještě jednou.

Zdroj: Buzzfeed.com, Theverge.com
Autor: Šárka Cvrkalová

Související články