Podnikavá dívka: Melanie Griffith je stále kočka, která se nebojí ukázat své tělo. Je na co se dívat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Podnikava divka
Zdroj: Profimedia

Romantické komediální drama režiséra Mika Nicholse z roku 1988 si pamatují nejspíš všichni příznivci napínavých rodinných filmů. Příběh popisuje mladou sekretářku Tess, která se nebojí jednat bez vědomí svého šéfa. To ale nakonec nedopadne úplně podle jejích představ.

Kromě originální zápletky příběhu proslavila dvouhodinový film především herečka Melanie Griffith. Americká umělkyně, která se proslavila i jako držitelka filmové ceny Zlatý glóbus, se ani po letech nemusí stydět za to, jak vypadá.

Je jí 63 let a s herectvím začínala už jako devítiměsíční dítě, když ji rodiče přihlásili do konkurzu na televizní reklamu. Málokdo by si tehdy myslel, že se bude i po tolika letech věnovat herectví.

Narozena do slavné rodiny

Není se čemu divit, že bylo herečce už odmalička vštěpováno umění. Její matkou totiž byla Tippi Hedren, slavná americká herečka. Otcem Melanie se stal slavný producent Peter Griffith.

První větší roli herečka získala, když jí bylo 17 let. Zahrála si tehdy ve snímku Noc postupuje. Už tehdy ukázala, že se za své tělo nestydí, protože se tu objevila nahá v několika scénách.

Právě díky tomu se jí podařilo získat si pozornost a brzy se proslavila také v dalších filmech. Její pravděpodobně největší rolí se stala Tess McGillová ve filmu Podnikavá dívka, díky které si ji většina diváků pamatuje dodnes.

Za tuto roli si vysloužila nejen velký obdiv diváků, ale také Zlatý glóbus. Navíc byla také oceněna nominací na Oskara, kterého ale bohužel nezískala. Herečka se objevila v mnoha dalších slavných snímcích, například ve filmu Prostě úžasná nebo Lolita.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MELANIE (@melaniegriffith)

I po šedesátce stále dokonalá

I když je to od natočení Podnikavé dívky už několik desítek let, Melanie Griffith je stále dokonalá žena, která se nemusí stydět za to, jak vypadá. A dobře si to uvědomuje. Nedávno se totiž na Instagramu podělila o odvážnou fotku.

Na té je v růžovém spodním prádle a na hlavě má po koupeli, kterou pravděpodobně právě absolvovala, ručník. Kromě dokonalé postavy se tak na fotce pochlubila i krásnou koupelnou.

Mnohem mladší ženy by mohly Melanii závidět její dokonalé tělo. Herečka sice má po šedesátce nějakou tu vrásku, stále ale vypadá skvěle a plavkové sezóny se rozhodně nebojí.

Dokonalá je i podle komentářů fanoušků, kteří její odvahu i krásu obdivují a někteří možná také trochu závidí. „Dokonalost, moc vám to sluší,“ píše se ve většině komentářů. Doplněny srdíčky a smajlíky jen zvedají herečce sebevědomí.

Melanie Griffith se objevila kromě filmů také v několika seriálech a propůjčila svůj hlas i několika animovaným postavám. V roce 2002 se stala například Margalem ve filmu Myšák Stuart Little.

Zda se ještě v nějakém větším filmu objeví, je otázkou. Je pravděpodobné, že režiséři ještě dokonalosti této herečky využijí a obsadí ji do role, která jí bude šitá na míru. Prozatím jsou to ale pouze spekulace a fanoušci mohou jen čekat, zda se někdy potvrdí.

Zdroj: ČSFD, wikipedia.org, Fbd.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články