Doktor Hollywood statečně bojuje už 30 let se zákeřnou chorobou. Ukážeme vám, jak moc se změnil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
doktor hollywood
Zdroj: Profimedia

Slavný kanadský herec Michael J. Fox se proslavil jako Marty McFly z filmů Návrat do budoucnosti. Na začátku června oslavil už šesté kulatiny, ale trápí ho zdraví. Jeho slavné postavy byste v něm dnes hledali marně.

Michael J. Fox se narodil v Edmontonu v roce 1961. V dětství si přál být hokejistou, ale měří pouhých 163 cm, a tato kariéra mu tak byla zapovězena.

Nabídky na role se jen hrnuly

Litovat určitě nemusí, protože jeho filmová kariéra mu vše vynahradila. Poprvé získal roli v roce 1976 v seriálu Leo and Me, poté se objevil v seriálech Palmerstown či Rodinná pouta.

Největší zlom nastal v roce 1985, když byl obsazen do role Martyho v sérii filmů Návrat do budoucnosti. Tam se objevoval po boku Christophera Lloyda, s nímž se přátelí dodnes.

Trilogie Návrat do budoucnosti vyšvihla hvězdu Michaela J. Foxe do výšin. Poté už se nabídky jen hrnuly. Mezi jeho další velmi známé role patří ty ve filmech Doktor Hollywood, Americký prezident, Mars útočí! nebo Interstate 60.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michael J Fox (@realmikejfox)

Zlomová role Doktora Hollywooda

Právě ztvárnění hrdiny ve filmu Doktor Hollywood bylo zlomové i v rámci osobního života. Během natáčení pociťoval třes rukou a lékaři mu diagnostikovali v jeho pouhých třiceti letech Parkinsonovu chorobu.

Prognózy nebyly k herci přívětivé. Doktoři odhadovali, že na přelomu milénia už nebude schopný ani chodit.

Naštěstí se tyto hrůzy nenaplnily, ale děsivá diagnóza dohnala herce k alkoholu a depresím. Vleklé problémy se zdravím však společně s manželkou Tracy Pollan překonávají. Vychovali čtyři děti a jeho žena mu je v nemoci velkou oporou.

Sedm let se mu podařilo o nemoci na veřejnosti mlžit a po smíření se se svým zdravotním stavem založil Michael J. Fox nadaci pro výzkum Parkinsonovy choroby.

I přes nemoc se herectví nevzdal a hrál v dalších seriálech jako Všichni starostovi muži, Scrubs, Kauzy z Bostonu nebo Dobrá manželka.

Zdroj: IMDB.com
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články