Pláž: Francoise už není mladá kočka. Po 21 letech je z ní šarmantní dáma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Plaz Francoise
Zdroj: Profimedia

Krásná Francoise z filmu Pláž, kde v hlavní roli zářil Leonardo DiCaprio, nebyla neznámou dívkou. V té době už měla slušně rozjetou kariéru ve své domovině. Odkud se Virginie Ledoyen vzala a jak dnes vypadá?

Francouzská herečka Virginie Fernández se narodila v roce 1976 na předměstí Paříže. S kariérou začala velmi brzo, jako dvouletá získala svůj první modelingový kšeft.

Ve třech letech už prezentovala známé značky jako Buitoni. Příjmení si na Ledoyen změnila až později, a to po své babičce z matčiny strany, která byla také herečkou.

Začínala velmi brzo

Už v devíti se objevila před filmovou kamerou v komedii Les exploits dˈun jeune Don Juan. Herectví ji bavilo, a proto studovala uměleckou školu v Paříži. Od jedenácti let se pravidelně objevovala také na divadelních prknech.

Talentovaná herečka si brzy začala vydělávat tolik, že se mohla postavit na vlastní nohy. V sedmnácti byla za roli problémové teenagerky ve snímku Chladná voda nominována na svého prvního Césara.

Virginia Ledoyen

Zdroj: PAN Photo Agency / Shutterstock.com

V hlavní roli francouzského filmu Samotná si jí všimli i zahraniční produkce, a zejména ty hollywoodské. Nemusela dlouho čekat a nabídky se začaly hrnout.

Talent rozhodně nezapře

Nejvíce se proslavila díky roli ve filmu Pláž z roku 2000. Zahrála si zde po boku Leonarda DiCapria, který měl za sebou velký úspěch s Titanicem. Společně v Thajsku objeví krásný a turisty neposkvrněný ostrov.

Z Leonarda se po skončení natáčení stal ekologický aktivista, který se vzdal cestování soukromým tryskáčem a pořídil si elektromobil. O ekologii se zajímá dodnes a hojně na ni přispívá.

Nedovolila, aby jí kariéra určovala život

Půvabná Francouzka se ale nenechala svým světovým úspěchem zkazit a zůstala sama sebou. Dokonce na premiéru filmu dorazila s těhotenským bříškem: „Většina hereček, které byly právě objeveny Hollywoodem, by možná s mateřstvím počkala. Ano, stala jsem se mladou matkou ve čtyřiadvaceti letech. Možná to bylo proto, že mě moje matka měla také brzy a já vždycky chtěla miminko. Bylo to pro mě samozřejmé,“ řekla pro Evening Standard.

Ve světě filmu, převážně francouzského, se pohybuje dodnes. Šarmantní dáma loni oslavila čtyřicáté čtvrté narozeniny. Čas se nedá zastavit, ale Virginie vrásky umí nosit jako správná Francouzka s grácií.

Zdroj: en.wikipedia.org, csfd.cz, Instagram 90svertigo

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články