Harry Potter: Obtloustlý bratranec Dudley se po 20 letech změnil k nepoznání. Neuvěříte, jaký fešák se z něj vyklubal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Harry Potter Dudley
Zdroj: Profimedia

Když před dvaceti lety začal Harry Melling hrát ve fantasy sáze o Harrym Potterovi, netušil, že se postava obtloustlého a rozmazleného Dudleyho stane jeho životní rolí. Dnes byste ho už ale poznali jen stěží.

Harry Melling se narodil v Londýně v roce 1989. Jeho rodina byla plná umělců a převážně herců. Pradědeček Patrick Troughton zazářil v seriálu Doctor Who.

Také jeho strýcové a bratranci jsou herci, ale převážně v divadle. Všichni byli pro malého Harryho vzorem. Byl naprosto fascinován tím, že se na pódiu může stát někým jiným.

S průpravou začal už jako dítě

Už na základní škole začal s přípravou pro toto povolání a zapsal se na kroužek tance a zpěvu. Chodil také do různých divadelních spolků.

Jeho životní role přišla velmi záhy. V desíti letech byl obsazen do připravovaného snímku o Harrym Potterovi. Dostal zápornou roli Dudleyho Dursleye.

Jako rozmazlený a obtloustlý bratranec hlavního hrdiny Harryho se objevil v pěti dílech. Ve třetím však neměl jedinou repliku, pouze se usmál nebo vzdychal.

Harry Melling

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Se svou životní rolí vyrůstal

Mezitím krátce studoval na hudební a herecké akademii, kterou ale nedokončil, protože dostal nabídku nastoupit do angažmá v Royal National Theather v Londýně.

Objevil se také v posledním snímku ságy Harry Potter a Relikvie smrti – část 2, ale měl namále. Jelikož před natáčením výrazně zhubl a byl k nepoznání, tvůrci ho chtěli přeobsadit.

Nakonec si však pomohli vycpávkami a kostýmem s pořádným břichem. Herec zhubl hlavně proto, aby se po tolika letech od role Dudleyho odlišil.

Zkouší prorazit i jinak

Moc příležitostí zatím nedostal, ale rozhodně největší úspěch měla jeho poslední seriálová role. Loni se objevil v úspěšném seriálu Dámský gambit, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Své soukromí si přísně střeží, a ačkoliv je na sociálních sítích aktivní, používá je výhradně k pracovním účelům. Díky tomu, že před několika lety výrazně zhubl, byste nepoznali, že kdysi hrál obtloustlého bratrance Harryho Pottera.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články