Philovi z Bláznivé školky byste děti nesvěřili. Jeho odstrašující vzhled po 18 letech by polekal i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Blazniva skolka
Zdroj: Profimedia

Americký herec, stand-up komik a hvězda komedie Bláznivá školka už se nemusí starat o děti a na stará kolena si našel nový koníček. Ačkoliv ho během života potrápily zdravotní komplikace, na svůj věk vypadá stále dobře, přesvědčte se sami.

Jeff Garlin se narodil v Chicagu v roce 1962. Jeho otec vlastnil velkoobchod se sanitou a matka byla aktivní herečkou v místním divadle.

Protože on i jeho rodina vyznávají židovské náboženství, Jeff spolu s mladším bratrem navštěvoval hebrejskou školu.

Sport mu nebyl přán

Na střední škole byl zapálený do různých sportů, ale objevily se zdravotní problémy. Jeffovi byla diagnostikována srdeční choroba WPW.

Jedná se o druh srdeční arytmie, která znemožňuje větší sportovní výkony. Z toho důvodu musel se sportováním přestat a svůj volný čas využít jinak.

Už v útlém věku jej uchvátilo herectví, když viděl živé vystoupení Jimmyho Duranta v Chicagu, kterého známe například z filmu To je ale bláznivý svět.

Později, když se s rodinou přestěhovali na Floridu, začal studovat film na miamské univerzitě. Škola ho ale zřejmě moc nenadchla, protože ji ukončil a začal se věnovat stand-up komedii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jeff Garlin (@jeffgarlin)

Humor nikdy neztratil

Se svými vystoupeními se postupně začal proslavovat, byl dokonce hostem ve světoznámé The Tonight Show. Jeho humor bavil, a tak nebylo divu, že se Jeffovi začaly hrnout nabídky na filmové role.

První vlaštovkou byl snímek Jarní prázdniny z roku 1983, kde si zahrál jednu z vedlejších rolí. Herec se dále objevil například ve filmech RoboCop 3, VALL-I nebo Hrdina proti své vůli.

Ve svých začátcích hrál především menší filmové i seriálové role.

V roce 2003 ale přišla velká role ve filmu spolu s hollywoodskou hvězdou Eddiem Murphym.

Získal totiž hlavní roli v komedii Bláznivá školka, kde si spolu s Eddiem jako zdatní tatínci troufají na hlídání dětí, a to nejen svých, ale i cizích.

Ačkoliv byl film kritikami rozcupován, Jeff a Eddie si svým humorem získali mnoho fanoušků.

Rozvedený spisovatel

V soukromém životě se mu také dařilo. Ještě nedávno měl krásné manželství s Marlou Cahan, s níž má dva syny, Jamese a Duka.

V roce 2018 se jejich manželství po čtyřiadvaceti letech rozpadlo.

Jeff není pouze hercem a komikem. Na „stará kolena“ se dal také na dráhu spisovatele.

Vzhledem k jeho častým zdravotním problémům, kterými si za svůj život prošel, se rozhodl, že napíše memoáry o svém životě s názvem My Footprint: Carrying the Weight of the World.

Herec má i v osmapadesáti co nabídnout a je jen otázkou času, kdy se objeví v nějaké další komedii. Na blížící se šedesátku rozhodně nevypadá.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články