Pár správných chlapů: Kapitán Jack Ross značně zešedivěl. Po 29 letech je téměř k nepoznání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kevin Bacon Par spravnych chlapu
Zdroj: Profimedia

Postava kapitána Jacka Rosse je jednou z nejznámějších rolí amerického herce, režiséra a hudebníka Kevina Bacona. V americkém dramatu Pár správných chlapů zazářil po boku takových jmen, jako je Jack Nicholson, Tom Cruise či Demi Moore.

Film, točící se kolem válečného soudu dvou mariňáků obviněných z vraždy svého kolegy, se setkal s obrovským úspěchem nejen u diváků, ale i u kritiky. Byl dokonce nominován na čtyři Oscary, včetně ceny za nejlepší film.

Nejmladší, ale nejúspěšnější

Kevin Norwood Bacon se narodil v roce 1958 ve Filadelfii v USA. Ačkoli byl nejmladší ze šesti sourozenců, byl již od dětství velmi ambiciózní. Díky tomu získal stipendium na prestižní pensylvánskou školu umění na Bucknell University.

O rok později odešel do New Yorku, kde zahájil svoji kariéru v divadle. Objevil se také v několika telenovelách a menších filmových rolích. Jeho první větší filmová role byla v hororu Pátek třináctého.

Popularita však přišla až díky oscarovému kontroverznímu dramatu JFK z roku 1991. A velké role na sebe nenechaly čekat. Přišly další úspěšné filmy jako Apollo 13, Spáči, Muž bez stínu či X-Men: První třída. Bacon natočil více než sedmdesát filmů a seriálů.

Kevin Bacon

Zdroj: Profimedia

Zlatá soška se mu zatím vyhýbá

I přes mnoho cen za filmové či seriálové role se mu zatím jedno velké vysněné ocenění vyhýbá – soška Oscara neboli Academy Award (Cena Akademie). Na hollywoodském chodníku slávy však jeho hvězdu najdeme.

Kevin Bacon je nejen úspěšným hercem, ale i hudebníkem. S bratrem Michaelem hrají od roku 1995 ve folkrockové kapele The Bacon Brothers a vydali již deset alb.

Úspěšný rodinný život

Bacon slaví úspěchy i co se rodiny týče. S manželkou a hereckou kolegyní Kyrou Sedgwick mají prý na hollywoodské poměry velmi výjimečný vztah. Jsou spolu již více než třicet let a mají dvě děti.

Psí zachránce

Spojuje je také společná láska k psím miláčkům. Kevin na svém Instagramu pravidelně sdílí fotky jejich adoptované pitbullky Lily. Dle jeho ženy jim právě pejsek pomohl vyrovnat se se „syndromem prázdného hnízda“ poté, co se děti odstěhovaly.

Manželé mají srdce na pravém místě a rádi pomáhají pejskům bez domova. Dokonce po hurikánu Katrina odjeli do New Orleans, aby pomohli psí mazlíčky zachraňovat.

Kevin Bacon letos oslaví již třiašedesáté narozeniny. Ve světě filmu nezahálí, a tak věříme, že svou šanci na Oscara ještě promění.

Zdroj: Wikipedia, iHeartDogs, The Famous People
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články