Space Jam: Stanovi Podolakovi přibylo za 25 let jen pár šedin. Takto dnes vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Space Jam
Zdroj: Profimedia

Tlouštík se širokým úsměvem a hranatými brýlemi, tak známe Wayna Knighta jako Stana Podolaka z úspěšné rodinné komedie Space Jam. Jak se herec během dvaceti let změnil a dokázal něco ze své váhy zhubnout?

Americký herec a komik Wayne Knight se narodil v roce 1955 v New Yorku do katolické rodiny. Rodiče pracovali v textilní továrně.

Jako mladý sportoval

Vyrůstal v Georgii, kde studoval a ve volném čase se věnoval fotbalu. Na univerzitě skončil těsně předtím, než měl získat titul.

Ve Virginii absolvoval stáž v divadle a poté zde dostal angažmá. Po dvou letech se přestěhoval do New Yorku a zanedlouho se objevil na Broadwayi.

Se svou korpulentní postavou a brýlemi se odjakživa hodil spíše na komické role. Před kamerou se začal pravidelně objevovat v osmdesátých letech.

Hrál v dnes kultovních snímcích

Jedna z prvních výraznějších rolí byl obtloustlý moderátor prázdninových aktivit v dodnes populárním snímku Hříšný tanec.

Wayne Knight

Zdroj: Profimedia

Příležitost ale dostal také ve fantasy dobrodružném snímku hvězdného režiséra Stevena Spielberga Jurský Park. Objevil se i po boku Sharon Stone v Základním instinktu.

V roce 1996 si zahrál v animované komedii Space Jam s Michaelem Jordanem v hlavní roli. Jako obtloustlý Stan Podolak měl ve filmu repliku, ve které při povzbuzování slavného basketbalisty vyjmenoval v jedné větě všechny jeho sponzory. (Zdroj: reddit.com)

Dvakrát v chomoutu

Ve stejném roce se oženil s Paulou Sutor, ale po sedmi letech manželství zkrachovalo. Podruhé skočil do chomoutu v roce 2006 a s manželkou Clare de Chenu mají syna Liama. Když zrovna nepracuje, užívá si pohodové chvíle s rodinou.

Ve svých pětašedesáti letech je herec pořád aktivní a pravidelně se objevuje před kamerou. Kvůli zdravotním problémům musel v minulosti zhubnout, ale stále byste v jeho tváři poznali onoho usměvavého Stana Podolaka.

Zdroj: en.wikipedia.org, csfd.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články