Návštěvníci: Posel Jacquouille la Fripouille je dnes prošedivělý sedmdesátník. Znáte ho z mnohem slavnější role

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Navstevnici
Zdroj: Profimedia

Kdo by neznal třídílnou francouzskou komedii režiséra Jeana-Marie Poiréta pojednávající o cestování středověkých hrdinů do světa současného? Snímek návštěvníci se proslavil v roce 1993. Herec Christian Clavier se v něm tehdy představil ve dvojroli jako Jacquouille la Fripouille a Jacques-Henri Jacquard.

Film se stal rychle oblíbeným. Proto vzniklo o pět let později pokračování s názvem Návštěvníci 2: V chodbách času. I když si dlouhé roky fanoušci mysleli, že se už dalšího dílu nedočkají, sérii nakonec završil díl z roku 2016.

Ten nese název Návštěvníci 3: Revoluce. A přestože si i v něm zahrál jednu z hlavních rolí herec Christian Clavier, přes veškeré líčení a kostým byste ho v civilu nepoznali. Podívejte se, jak vypadá umělec dnes.

Komediální role mu sedí

Clavier se narodil v roce 1952 v Paříži. Už jako mladého ho lákalo divadlo a brzy zjistil, že v komediálním spolku, se kterým začínal, ho uznávají jako nejlepšího komika. Proto se touto cestou rozhodl jít i nadále.

Kromě Návštěvníků z roku 1993 se objevil ještě v jedné velké roli, kterou zaručeně budete znát. Poznali byste v tomto herci Asterixe? Ať už mluvíme o filmu Asterix a Obelix z roku 1999, nebo o pokračování s podtitulem Mise Kleopatra, byl to právě Clavier, kdo si postavu Asterixe zahrál.

Později se stal z herce také producent, a v současné době se tak věnuje filmům jak za kamerou, tak před kamerou. Jako herec se objevil v posledních letech například ve filmech Co jsme komu zase udělali? nebo Z Paříže do Paříže.

Christian Clavier

Zdroj: Profimedia

Prošedivělý sedmdesátník

Christian Clavier má na svém kontě celou řadu velkých rolí. Ale není se čemu divit, vždyť je tomuhle sympatickému muži už skoro sedmdesát let. A i když má na hlavě už šediny, je stále vitální a povahově se cítí podle všeho mnohem mladší.

Dnes bychom si ho podle vzhledu možná dokázali představit spíše jako nějakého vrchního komisaře nebo jako někoho z advokátní kanceláře. On ale dokazuje, že komediálním rolím ještě sbohem nedal.

Je ovšem pravda, že se s přibývajícím věkem pouští i do odvážnějších rolí. V minisérii podle románu Victora Huga Bídníci si před několika lety zahrál Thénardiera, a dokonce ztvárnil hlavní roli ve snímku Napoleon.

Diváci ho ale vždy budou znát spíše jako Asterixe nebo jako komickou postavu z filmů Návštěvníci. A on sám se několikrát v médiích vyjádřil, že komediální role jsou zkrátka tím, co ho baví nejvíce.

Velký přínos pro Francii

21. května roku 2008 byl herci udělen Řád čestné legie. Toto ocenění se ve Francii předává už od dob Napoleona a je to významná cena pro někoho, kdo je velkým vojenským, kulturním, společenským nebo vědeckým přínosem pro zemi.

Kromě toho byl za roli v Návštěvnících v roce 1994 hned dvakrát nominován na cenu César za nejlepšího herce a také jako autor nejlepšího původního scénáře. Tyto nominace bohužel neproměnil.

Až si příště budete chtít s rodinou zavzpomínat na staré časy, pusťte si nějakou tu komedii s Christianem Clavierem v hlavní roli. Uvidíte, že se nad tímto nedocenitelným hercem pobavíte.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články