Narkoman Harry z filmu Requiem za sen je jako chameleon. Jeho proměna po 20 letech je neuvěřitelná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Requiem za sen Harry
Requiem za sen Harry

Nestárnoucí chameleon, tak by se dal ve dvou slovech popsat americký herec a zpěvák Jared Leto. Jednou z jeho nejslavnějších rolí je bezpochyby drogově závislý Harry z kultovního snímku Requiem za sen.

Kvůli filmové roli se dokonce s narkomany skamarádil. Co dalšího byl kvůli rolím schopen udělat?

Narodil se v roce 1971 v Louisianě a spolu se svým starším bratrem Shannonem a matkou se často stěhovali napříč Spojenými státy americkými. Střední školu nedokončil.

Zkoušel studovat také malířství a umění. V jednadvaceti se usadil v Los Angeles a začal se naplno věnovat herectví a hudbě.

Jen herectví mu nestačilo

Začínal v roce 1994 v seriálu Tak tohle je můj život a postupně se dostal k filmu. Debutoval ve snímku Cool and the Crazy a poté se objevil například ve filmech Tenká červená linie nebo Klub rváčů.

Zaručeně největší úspěch mu přinesla role narkomana Harryho ve snímku Requiem za sen v roce 2000. Aby v roli působil důvěryhodně, zhubl jedenáct kilo a spřátelil se s opravdovými feťáky z newyorského Brooklynu.

Zdroj: Ovidiu Hrubaru / Shutterstock.com

Talentovaný herec je také výborným zpěvákem, což potvrzuje v kapele 30 Seconds to Mars, kterou založil v roce 1998 spolu se svým bratrem.

Úspěšná kapela dosud vydala tři alba a několikrát objela svět se svým turné.

Šílené experimenty miluje

Mezitím Jared stále stíhá točit filmy a každá role je pro něj výzvou. V roce 2007 musel kvůli filmu Zavraždění Johna Lennona přibrat třicet kilo.

O šest let později zase zhubnout třináct kilo za tři týdny, aby ztvárnil transsexuála Rayona ve filmu Klub poslední naděje. Za tuto roli získal Oscara i Zlatý glóbus. V Sebevražedném oddílu si zahrál bláznivého Jokera.

Extravagantní herec a zpěvák nemění pravidelně jen váhu, ale také image. Dlouhé tmavé háro a vousy je schopný vyměnit za krátký blond sestřih a hladkou tvář během dne.

I tak ale vypadá v téměř padesáti naprosto skvěle a hádali byste mu rozhodně míň.

Je totiž vegan a postavu si udržuje bláznivými kreacemi na pódiu a extrémními koníčky. Leze po horách nebo mostech bez jištění a své husarské kousky pak zveřejňuje na sociálních sítích.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články