Lester z Americké krásy už mladé dívky nesvádí, na povrch vyplynulo něco mnohem horšího. Po 21 letech vypadá sešle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lester Americka krasa
Lester Americka krasa

V mládí byl americký herec Kevin Spacey problémový a až herectví ho dokázalo zkrotit. Ani tam to ale nemělo dlouhého trvání. Ačkoliv sklízel úspěch za úspěchem, problémy stejně vypluly na povrch.

Narodil se v roce 1959 v New Jersey, ale od čtyř let vyrůstal v Kalifornii. Byl nejmladší ze tří dětí a tak trochu výlupek.

Své sestře například podpálil domek s hračkami na stromě. Když už si s ním rodiče nevěděli rady, poslali ho na vojenskou akademii, ale po roce byl vyloučen poté, co při rvačce zranil spolužáka.

Až když ho začala matka vodit na hodiny herectví, naučil se zvládat svou energii.

Talentovaný mladík se dostal na prestižní hereckou školu Juilliard, ale po dvou letech ji opustil a začal se rovnou věnovat divadlu. V roce 1981 zazářil na newyorském Shakespearovském festivalu a také na Broadwayi.

Z nevystudovaného mladíka úspěšným hercem

Zlomovou se pro jeho kariéru stala hra Cesta dlouhým dnem do noci, kde si zahrál po boku svého vzoru Jacka Lemmona.

Společně se objevili i ve filmové verzi, která byla nominována na Zlatý glóbus.

Rozjela se slibná kariéra a v devadesátých letech si na konto připsal účinkování v několika úspěšných filmech. Vrcholem byl v roce 1999 snímek Americká krása.

Zdroj: Profimedia

Za hlavní roli stereotypem zmoženého otce Lestera, který nevychází se svou dcerou, a ještě se zamiluje do její kamarádky, získal svého druhého Oscara.

Dalším velkým úspěchem byla od roku 2013 hlavní role v seriálu Domek z karet. Jako prohnaný a nemilosrdný politik Frank Underwood se snaží prodrat až k nejvyššímu politickému postu prezidenta. Za roli získal Zlatý glóbus.

Nečekané obvinění

Když se rozjela kampaň Mee Too, kolega z Americké krásy Anthony Rapp, kterému bylo v době natáčení filmu čtrnáct let, Spaceyho obvinil ze sexuálního obtěžování.

Kevin se za své chování, které bylo v době natáčení zřejmě ovlivněno požíváním alkoholu, omluvil a označil ho za nevhodné.

Přidali se další muži, nakonec jich bylo celkem třicet a v jednom případě věc dospěla až k soudu.

Kevin vše popřel a byl zproštěn obvinění. Zároveň v průběhu vyšetřování veřejně přiznal, že ve vztazích upřednostňuje muže. Jak tato aféra ovlivní jeho kariéru, teprve uvidíme.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články