Michaela z Deníku princezny byste dnes nepoznali. Po 19 letech vypadá jako vagabund, i tvář si nechal zarůst plnovousem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michael Denik princezny
Michael Denik princezny

Pohledný Michael Moscovitz z filmu Deník princezny více než na filmovém plátně září na pódiu. Už více než dvacet let je frontmanem úspěšné kapely Rooney, jejíž hity pravděpodobně znáte. Jak se talentovaný umělec Robert Schwartzman za dvacet let změnil?

Narodil se v Kalifornii v roce 1982 do herecké rodiny. Jeho otec Jack je filmový producent a maminka Talia, jejíž rodné příjmení je Coppola, má ve svém rodokmenu několik herců. Nejslavnějším je Robertův bratranec Nicolas Cage.

Vysokou školu nedokončil

Robert vyrůstal v Los Angeles a v roce 1999 založil hudební skupinu Rooney. O dva roky později odjel studovat do New Yorku a skupinu na čas opustil.

Na kolejích v New Yorku však neustále psal písničky a jednou měsíčně se vracel do L. A., aby je kapele prezentoval.

V době svých studií se věnoval nejen hudbě, ale také filmu. V roce 2001 se objevil ve filmu Deník princezny s mladinkou Anne Hathaway v hlavní roli.

Jako Michael Moscovitz byl do Mii, ze které se v průběhu filmu stala krásná princezna, zamilovaný, a nakonec si získal i její srdce. I ve filmu měl jeho hrdina svou kapelu.

Zdroj: SD Mack / Shutterstock.com

Hudba zvítězila nad herectvím

Rozhodl se vysokou školu opustit a místo toho se naplno věnovat hudbě a milované kapele Rooney.

Chybu rozhodně neudělal. S kapelou začali sklízet úspěchy a jejich písně se staly hity. Objevili se i v jedné epizodě seriálu The O.C., kde odehráli koncert. Nejznámějším se stal hit z roku 2007 When Did Your Heart Go Missing.

Robert je multitalentovaný umělec. Od roku 2016 dělá, také režíruje a produkuje filmy. Před dvěma lety založil společnost s názvem Utopia Media, která podporuje filmaře a nabízí jim služby od výroby filmu až po jeho distribuci a propagaci.

Osmatřicetiletý frontman kapely Rooney vypadá i po téměř dvaceti letech od natáčení filmu Deník princezny skvěle.

Vlasy mu trochu dorostly a tvář si nechal zarůst plnovousem. Na soukromí mu přes jeho pracovní vytížení moc času nezbývá a je stále nezadaný.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články