Matrix: Ulízaný vzhled agenta Smithe je minulostí. Po 22 letech vás vizáž „zarostlého obra“ ohromí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Matrix Agent Smith
Zdroj: Profimedia

Celý svět ho zná jako agenta Smithe z trilogie Matrix, ale herec Hugo Weaving vystřídal za svou kariéru i mnoho jiných rolí. Co všechno si během natáčení užil a jak to vypadá s jeho účastí v připravovaném pokračování?

Hugo Wallace Weaving se narodil v roce 1960 britským rodičům v africké Nigérii. Dnes již samostatná země byla v té době ještě kolonií Velké Británie.

Otec se živil jako počítačový expert a jeho rodina s ním musela často pendlovat mezi třemi kontinenty.

Zázemí našel u protinožců

Ve třinácti letech byla Hugovi diagnostikována epilepsie. Nikdy ale netrpěl příliš závažnými stavy a od té doby co, dosáhl dospělosti, ho nemoc vůbec neomezuje.

V polovině sedmdesátých let se Hugo usadil v Austrálii a rozhodl se studovat herectví na univerzitě, kterou prošli také Mel Gibson nebo Geoffrey Rush.

První větší roli dostal v roce 1984 v australském seriálu Bodyline. Poté účinkoval převážně v seriálech a televizních filmech. Za hlavní roli slepého fotografa ve filmu Důkaz dokonce získal ocenění pro nejlepšího herce od Australského filmového institutu.

Šel z role do role

Úspěšný byl také v hlavní roli thrilleru Interview, za kterou získal ocenění na festivalu v Montrealu. Střihl si také jednu čistě dabingovou záležitost, když namluvil psa Rexe ve filmu Babe – galantní prasátko a v pokračování Babe – prasátko ve městě.

Do povědomí diváků se zapsal až zápornou rolí agenta Smithe v trilogii Matrix bratří Wachovských. Tvůrce zaujal díky již zmíněné roli ve filmu Důkaz.

Během natáčení kultovního snímku si užil spoustu zajímavých momentů.

Natáčení Matrixu ho dost bolelo

Dlouhé hodiny totiž musel ležet na svém hereckém kolegovi Keanu Reevesovi a dle jeho slov to bylo vzrušující.

Nepříjemný zážitek má ale z tréninku na natáčení, kde se zranil natolik, že se musel podrobit operaci bederního kloubu, a bojové scény se musely kvůli jeho rekonvalescenci odkládat.

Film slavil celosvětový úspěch a dočkal se dvou pokračování, ve kterých Hugo samozřejmě nemohl chybět. Stihl si mezitím zahrát ještě postavu polovičního elfa Elronda.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hugo Weaving | RS (@hugoweaving_rs)

V roce 2006 se objevil v dalším filmu pod taktovkou sourozenců Wachovských V jako Vendeta společně s Natalii Portman. Tím ale výčet jeho úspěchů rozhodně nekončí.

Zahrál si například v akčním snímku Transformers nebo Captain America: První Avenger a objevil se také v Hobitovi.

Za volant nesedá

Fanoušci kultovního Matrixu jásají, protože by se v budoucnu měli dočkat dalšího pokračování, bude však bez legendárního agenta Smithe. Úspěšný herec ale rozhodně nezahálí, je velmi vytížený v divadle v Sydney.

Už od osmdesátých let žije s partnerkou Katrinou Greenwood. Společně vychovali syna Harryho, který se také dal na hereckou kariéru, a dceru Holly. Je vegetarián a kvůli své nemoci z dětství se dobrovolně rozhodl neřídit.

Šedesátiletý herec už nenosí hladce oholenou tvář, jakou měl coby uhlazený agent Smith, a s prošedivělým plnovousem mu to sluší možná ještě více.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články